Friday, May 2, 2008 - New servers are in! Click-in for more info!
VoyForums

Saturday, July 26, 20:46:51VoyUser Login optional ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1234[5]67 ]
Subject: Ik heb waarschijnlijk BED


Author:
Tomma
[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]
Date Posted: Saturday, March 05, 17:26:02

Hai Iedereen,

Ik worstel al enige tijd met een negatief zelfbeeld. Ik vind mezelf te dik en het lukt me maar niet om me aan een dieet te houden. Ik vind eten soms echt onweerstaanbaar en dan eet ik veel te veel, vooral calorie en koolhydraat rijk voedsel. Ik ben ongeveer 2 kilo overgewicht dus in mijn omgeving vind iedereen dat ik me aanstel. Vooral omdat iedereen van mijn familie grote eters zijn, alleen hun komen er niet van aan, ik wel om de een of andere reden. ik ben ook bang dat dit eetgedrag (heel veel eten en dan weer lijnen steeds om de maand of zo) zal leiden tot gezondheidsproblemen. ik heb regelmatig last van mijn maag en ben ook snel moe.

Ik vond het wel tijd vonden om eens iets er aan te gaan doen, dus vandaar dat ik bij dit fourm wil, om te kijken hoe jullie er mee omgaan en om te kijken of ik er eindelijk een oplossing voor kan vinden.

Liefs van Tomma

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Replies:
Subject Author Date
Re: Ik heb waarschijnlijk BEDAnjaSunday, March 06, 16:06:23


VoyUser Login ] Not required to post.
Post a public reply to this message | Go post a new public message
Note: This forum is moderated -- new posts are not visible until approved.
* Notice: Posting problems? [ Click here ]
* HTML allowed in marked fields.
* Message subject (required):

* Name (required):

  Expression (Optional mood/title along with your name) Examples: (happy, sad, The Joyful, etc.) help)

  E-mail address (required):

* Type your message here:

Choose Message Icon: [ View Emoticons ]

Note: This forum is moderated -- new posts are not visible until approved.

Notice: Copies of your message may remain on this and other systems on internet. Please be respectful.


Forum timezone: GMT+1
VF Version: 2.94, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2008 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.