VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 12 ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 15:45:27 07/25/11 Mon
Author: rX
Subject: Letisko: Meškania lietadiel vraj spôsobujú Gréci

Vraj doteraz vybavili na letisku 131765 cestujúcich. Nepresnejšie sa to už v Korzári nedalo ani napísať, ale tipujem, že majú na mysli obdobie od 1.januára do 23. alebo 24.júla. Posledné dostupné mesačné štatistiky sú za r. 2009, kedy za január-júl bolo odbavených 225627 cestujúcich a za január-jún 175014 cestujúcich. S týmto posledným rokom kedy do KSC ešte lietali lowcosty je to zásadný pokles. Ale celkovo sa zdá, že tento rok už nebude až tak zlý ako rok 2010, keď letisko vybavilo len 266858 cestujúcich.

Mimochodom, tých 267tis cestujúcich z r. 2010 bolo zhruba na úrovni roku 2005. No a keďže pre rok 2005 máme aj mesačné štatistiky, tak sa dá zrátať, že v tom roku za mesiace január-jún bolo prepravených 105568 cestujúcich a za mesiace január-júl 145717 cestujúcich. Keď sa s tým porovná tých aktuálne publikovaných 131765 tak to môže znamenať výrazný rast (v prípade, že toto číslo je za jan-jún) alebo aj mierny pokles (v prípade, že je to za jan-júl). Môžeme si vybrať.
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%

Na letisku vybavili už 38 600 dovolenkárov
Meškania lietadiel vraj spôsobujú Gréci

Niet asi dovolenkára, ktorý by si na vlastnej koži nevyskúšal, ako chutí niekoľkohodinové čakanie na prílet lietadla. Nepravidelnosti letov, s ktorými sa stretávajú ľudia na košickom letisku, vraj majú na svedomí Gréci. Od začiatku roka prešlo letiskovými terminálmi viac ako 130–tisíc cestujúcich.

KOŠICE. Podľa informácií z letiska, cestovné kancelárie začali predávať letecké zájazdy už začiatkom roka.
Neplánované štrajky

Už po stretnutí so zástupcami cestoviek, ktoré pravidelne organizujú zájazdy, na letisku vraj bolo zrejmé, že Airport Košice čaká opäť veľmi rušná sezóna.

„K dnešnému dňu môžeme povedať, že nepravidelnosti, s ktorými sa počas vybavovania v tejto letnej sezóne stretávame, spôsobuje predovšetkým situácia v Grécku,“ uviedla Marta Horváthová, výkonná riaditeľka letiska.

„Štrajky na ich letiskách sú neplánované, meškania sa dajú niekedy počítať na hodiny. Letisko Košice nie je schopné odhadnúť čas príletu lietadla, pokiaľ nám nie sú zaslané informácie z gréckeho letiska. Pracovníci košického letiska robia všetko preto, aby sa časy vybavenia po pristátí lietadla minimalizovali a tým skracujeme celkové meškanie.“
Najrušnejší bol 8. júl

Z košického letiska sa dá priamou linkou dostať do klasických prímorských destinácií, na ktoré sú naši dovolenkári zvyknutí, ako napríklad Turecko, Bulharsko, Grécko a jeho ostrovy, Malorka, Egypt, Tunis. Novinkou je španielska Almeria. Spoločnosť Danube Wings v letných mesiacoch ponúka pravidelné štvrtkové spojenie medzi Košicami a chorvátskym prístavným mestom Rijeka.

„V súčasnosti máme naplánovaných vyše 400 dovolenkových letov, prvé odlety začali koncom mája, posledné prílety sú naplánované na október. Letisko Košice poskytuje služby dopravcom na pravidelných i nepravidelných (charterových) letoch i súkromným obchodným dopravcom. Od začiatku roka 2011 prešlo terminálmi letiska na odlete a prílete spolu 131 765 cestujúcich, dovolenkárov bolo vybavených vyše 38 600. Zatiaľ najrušnejším dňom bol 8. júl s 3 245 vybavenými cestujúcimi,“ dodala Horváthová.

Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/5991568/meskania-lietadiel-vraj-sposobuju-greci.html

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Post a message:
This forum requires an account to post.
[ Create Account ]
[ Login ]
[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.