VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 13:37:54 08/11/10 Wed
Author: DrX
Subject: Moje otazky statnemu tajomnikovi Svejnovi

Otázky sú v rámci tejto diskusie http://www.dialnice.info/viewtopic.php?f=10&t=3382&p=111084#p111084

Dobrý deň. Mám štyri otázky:

1. Predošlá vláda p. Dzurindu stanovila pravidlo rozdelenia financií medzi severnú diaľnicu D1 a južné rýchlostné spojenie východ-západ R1+R2 na 60%:40%. Vlády p. Mečiara, Fica a Slotu nikdy takéto rozdelenie financií nedodržiavali, čoho dôsledkom je okrem iného ešte stále neexistujúce prepojenie východ-západ, ako aj to, že Slovensko má najväčšie regionálne rozdiely v HDP v rámci celej Európy a nezamestnanosť až 35% v okresoch pozdĺž R2 (napr. RS). Plánuje aj súčasná vláda stanoviť pevné pravidlá rozdelenia financií medzi sever a juh, aby k takýmto pokriveniam už nedochádzalo? A v akom horizonte sa dá očakávať, že R2 KE-ZV bude hotová v polovičnom resp. v plnom profile?

2. Je dosť smiešne, že všetky slovenské vlády hovoria už minimálne 10 rokov o D1 ako o dialničnom prepojení KE-BA, aj keď sa na cestovanie medzi mestami KE a BA táto cesta nepoužíva (keďže kratšia/lacnejšia/rýchlejšia je trasa R1+R2 a pohodlnejšia/rýchlejšia je jediná skutočná diaľnica KE-BA a to cez Budapešť; a na tomto fakte sa nič nezmení ani po prípadnej dostavbe D1). Plánuje nový minister s týmto skresľujúcim a zavádzajúcim pomenovaním niečo robiť? Napr. hovoriť o severnom prepojení východ-západ, nie o diaľnici BA-KE?

3. Začína sa stavba R4 KE-Milhosť. Akou formou plánuje vláda vyjednávať s maďarskou stranou, aby sa na ich ceste č.3 od Miškolca postavili aspoň obchvaty (ak už nie štvorprúdovka podobná tej našej)? Je možné tieto obchvaty stavať z fondov EU?

4. Pán Jánošík sa pred časom vyjadril, že tunel Soroška vypadol zo zásobníu projektov OPD. Je to pravda? A kedy sa podľa vás začne/ukončí táto stavba (či už vrámci OPD alebo nie)?

Ďakujem,

rX

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.