VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 09:09:12 06/08/11 Wed
Author: DrX
Subject: Diskusia o dotovani bratislavskeho a kosickeho letiska na Facebooku ministerstva dopravy

Samozrejme, ako sa da cakat, ministerstvo odpoveda len na to, co sa mu hodi, a moje prispevky obcas skryva. Ale za archivaciu to stoji. Povodny zdroj diskusie:
http://www.facebook.com/ministerstvo.dopravy
Suvisiaca diskusia na strankach kosickeho letiska: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=79135936#post79135936
Tiez vid prispevok tu na voy.com: http://www.voy.com/195032/112.htmlMichal Varga

Dobrý deň.
Mám komentár/otázku k bratislavskému a košickému letisku. Podľa výročnej správy MDVRR ste v minulom roku podporili BTS minimálne 12miliónmi EUR (plus štátne desiatky-stovky miliónov na nový terminál), zatiaľčo z KSC si ministerstvo vybralo 500tis EUR podiel na zisku, a o podporu jeho rozvoja nejaví akýkoľvek záujem. Považujete tento postoj za korektný? Najnovšie sa o rozlietanie BTS uchádza CSA, určite za silnej podpory slovenského MDVRR. Akým spôsobom plánujete podporiť rozvoj nových liniek z KSC? Predpokladám, že ministerstvo má záujem na rozvoji lietania všade na Slovensku, nie len v Bratislave. Ďakujem.
PS: Info o výdavkoch som čerpal odtiaľto: http://www.rokovania.sk/Rokovanie.as...Material=19610
Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR dobry den, odpoved pripravujeme, dakujeme za trpezlivost.
June 2 at 9:15am · Like.Michal Varga Ďakujem za reakciu a korektný prístup k celkom pálčivej otázke.
June 2 at 3:04pm · Like.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR
Dobrý deň. Štát je 100%-ným vlastníkom bratislavského letiska a v košickom letisku je menšinovým akcionárom, keďže vlastní len 34 % jeho akcií.
V roku 2010 dostalo letiskoBratislava dotáciu na bezpečnostnú ochranu letiska vo výške 2,13 milióna eur a na lety oslobodené od odplát 103 tisíc eur. Letisko Košice dostalo na bezpečnostnú ochranu dotáciu 800 tisíc eur a na lety oslobodené od odplát 3000 eur. Pri stanovovaní výšky dotácií sa vychádza zo zdokumentovaných požiadaviek jednotlivých letísk, nie sú to náhodné čísla.
Dividendy z letiska Košice boli v zmysle zákona odvedené do štátneho rozpočtu a MDVRR SR ich nemohlo využiť na podporu rozvoja leteckej dopravy.
Pokiaľ ide o nové linky ČSA z Bratislavy, veľmi by sme si želali, aby podobnú ponuku pripravili aj v Košiciach. Je to však ich nezávislé rozhodnutie, ktoré vychádza z ich podnikateľského plánu. Naše ministerstvo nemá možnosť ovplyvňovať rozhodnutia žiadneho leteckého dopravcu o tom, či otvorí alebo neotvorí novú linku.

Monday at 4:21am · Like.Huhu Lesny
Dobrý deň a vďaka za odpoveď. Akurát pri vymenovaní financií pre BTS ste nejak pozabudli na 10milEUR navýšenia základného imania, ako aj na ďalšie milióny EUR, ktoré slovenský štát vkladá do výstavby nového terminálu BTS. Či to sa ako štátne investície do letiska neráta?
Ďalej, chcete tvrdiť, že ministerstvo dopravy sa žiadnym spôsobom neangažovalo pri zavedení liniek ČSA z Bratislavy (alebo pri tých ďalších linkách, ktoré sa v poslednej dobe pokúšali rôzne spoločnosti rozlietať)? Keďže pre ČSA je to silne stratový biznis, dovolím si o takom tvrdení pochybovať.
No a aj pri 34% podiele MD v KSC by sa patrilo aby sa menšinový vlastník o majetok staral, zvlášť ak je to štát (čo robí s majetkom súkromník, na to občania dosah veľmi nemajú). Možno som nedával pozor, ale za posledný rok som si nikde nevšimol, že by Ministerstvo dopravy kdekoľvek čoilen zmienilo košické letisko. Pritom do BTS nalieva peniaze a hovorí dookola, aj napriek tomu, že pre celú východnú polku Slovenska je to úplne nepoužiteľné letisko (keďže o polovicu bližšie sú dve oveľa väčšie letiská BUD a KRK, a v rovnakej vzdialenosti je 100x lepšie letisko VIE, používané aj drvivou väčšinou bratislavčanou).

Monday at 11:44am · Like.Huhu Lesny
PS: Maly dodatok k "Dividendy z letiska Košice boli v zmysle zákona odvedené do štátneho rozpočtu". Chcete tvrdit, ze MD ako akcionar sa nemohlo rozhodnut, ze sa za rok 2010 vzdava dividend v prospech rozvoja kosickeho letiska (napr. tak, ze by tie peniaze letisko muselo pouzit na znizenie letistnych poplatkov alebo na podporu rozlietavania novych destinacii / novych dopravcov)? Ak to akcionar/stat schvali, tak sa to urobit urcite moze. To by ale akcionar MUSEL CHCIET, vsak ano.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]


Replies:


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.