VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 09:15:45 10/17/07 Wed
Author: DrX
Subject: Vymazaná reakcia na príspevok na dialnice.info

Po dlhšom čase som bol zas poctený vymazaním príspevku (resp. jeho presunutím do neviditeľného adresára "Trash") na fóre dialnice.info. Konkrétne šlo o reakciu na túto diskusiu o diaľniciach v Maďarsku http://www.dialnice.info/viewtopic.php?t=609&start=100 . Takže kópiu ukladám sem.

===========================================================
DrX Zaslal: Po 15. Okt 2007, 18:25

Zdravím,

v prvom rade sa ospravedlňujem Dialničiarovi - nie je dôvod na vypichovanie preklepov, hlavne keď k reakcii ma vyprovokovali jeho tvrdenia o tom, čo je "spravodlivé" a jeho vykrúcanie sa, len aby nemusel priamo povedať, že čo sa týka diaľníc zaostávame za Maďarmi dobrých 20 rokov.

Branco: ja si môžem myslieť, že na tomto fóre je 80% tendenčných príspevkov. Reagujem ale, až keď presiahnu určitú mieru. V mojom príspevku som orovnal stav a politiku výstavby dialnic v Maďarsku a na Slovensku, takže nerozumiem, prečo to nepatrí do tejto témy. No ale ak vieš o lepšej téme, kľudne to presuň. Najzaujímavejšie na tvojom "netendenčnom" príspevku je, že moje porovnanie diaľníc a ich stratégie budovania v HU a na SK na toto diaľničné fórum nepatrí. Ale to, že Dialničiar nie je schopný uznať, že v HU sú lepšie dialnice, a miesto toho začne ukazovať prstom na cesty prvej triedy, je v poriadku (či sú alebo nie sú neviem posúdiť a ani ma to nezaujíma - pre investorov sú dôležité diaľnice a pre mňa je aj tá cesta od Košíc po Miškolc, až na slovenskú časť, úplne skvelá a postačujúca). Celkom sa ale bavím predstavou čo by sa stalo, ak by boli v HU lepšie aj cesty prvej triedy!?! Asi by sme sa tu "k téme" bavili o tom, že na SK sú lepšie chodníky.

Čo sa týka argumentu, že "v regiónoch, kde je dnes 30% nezamestnanosť idú investori a ľudia tam nie a nie ísť pracovať", je u mňa zo skupiny "kto chce psa biť, palicu si nájde". Ukážte mi jednu jedinú reálnu štúdiu, ktorá hovorí, že na prac.miesto s tými istými platovými a pracovnými podmienkami je ľahšie nájsť uchádzača v Trnave a Žiline než v RS, a potom sa môžeme začať baviť. Ale dajte mi tu len priamu citáciu na reálnu objektívnu štúdiu - nie vaše osobné pocity.

Andrej: "nepomerne lahší terén" - ako už povedalo veľa ľudí veľa krát, za cenu tunelov okolo Žiliny už mohol byť východ a západ Slovenska dávno prepojený v ľahkom južnom teréne, a zároveň by sa pomohlo najproblémovejším regiónom. No a keď už je na zvyšku Slovenska ťažký terén, prečo práve tam plánujeme budovať ten najdrahší možný typ ciest (diaľnice, nie rýchlostné komunikácie) s najdrahšími tunelmi durch cez najväčšie kopce? Nebolo by logickejšie stavať tam rýchlostné cesty, ktoré povoľujú strmšie stúpania a ostrejšie zákruty?

A nad argumentom "To su ale vyhladove plany, alebo su uz tieto dialnice oficialne zaradene do siete dialnic?" sa môžem iba pousmiať - podľa mňa nie je nič ľahšie ako "oficiálne" pokresliť na papieri aké my máme skvelé plány výstavby, aj keď je z toho väčšina nereálna. Môžeš mi vysvetliť prečo je to podľa teba dôležité? BTW, pokiaľ viem, tak oficiálny plán je postaviť v Maďarsku do 2015 toto: http://www.dialnice.info/album_page.php?pic_id=85 . Zdá sa ti, že je to menej husté, než čo je v slovenských plánoch pokreslené aj keď to nebude hotové ani v 2045 Smile?

No a späť k Dialničiarovi: "Stále platí, že hlavné cestné ťahy sú v SR lepšie a to z toho dôvodu, že majú silnejšie podložie." Môžeš definovať, čo sú "hlavné cestné ťahy"? V Maďaťsku majú diaľnicami pospájané všetky dôležité mestá, na európsku dialničnú sieť sú napojení asi od r. 97 (ďaleko pred čechmi) a do 2010 budú mať taktiež všetky dôležité medzinárodné ťahy (Rakúsko, Srbsko, Chorvátsko, Slovinsko diaľnicami, Slovensko, Ukrajina a Rumunsko rých. cestami). Kde sme my? Neschopní spojiť dve najväčšie mestá v krajine ani prepojiť východ a západ krajiny. Takže mi skús špecificky vysvetliť, ktoré "hlavné cestné ťahy sú v SR lepšie". Ďakujem.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]


Replies:


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.