VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 06:35:16 11/13/07 Tue
Author: DrX
Subject: Spor s Drutarovskými sa skončil

http://www.cassovia.sk/korzar/clanok.php3?sub=13.11.2007/23595P
Spor s Drutarovskými sa skončil

MARIANNA MEŠŠOVÁ

Nábrežná komunikácia v Prešove sa dostala do záverečnej fázy. Práce môžu pokračovať. Do roka a pol by mohla byť hotová štvorprúdová cesta až po ZVL. Primátor Pavel Hagyari totiž podpísal s rodinou Drutarovských dohodu. Spor o dome rodiny Drutarovských, ktorý sa má zbúrať a uvoľniť priestor pre výstavbu cesty, sa po siedmich rokoch skončil. Dohodu odsúhlasila aj mestská rada. Podlieha však ešte schváleniu mestským zastupiteľstvom.

PREŠOV. Podľa dohody mesto Prešov spolu so Slovenskou správou ciest (SSC) odkúpi od Drutarovských dom. Tiež sa urobila zámena pozemkov. Týka sa asi 600 metrov štvorcových. "Ide o pozemok vedľa pozemku Drutarovských. Pre mesto je viac-menej nevyužiteľný, nemá prístupovú cestu," uviedol Hagyari. Zároveň zdôraznil, že vo výsledku dohoda znamená 3 milióny korún z rozpočtu mesta na vyrovnanie hodnoty majetku. "Verím, že sú to dobré investície, pretože sa sprejazdní okruh Prešova," dodal Hagyari. Od SSC dostanú Drutarovskí 2,9 milióna Sk.

Vyplatiť ich môžu aj z tohtoročného rozpočtu

"Vyrovnanie pre rodinu Drutarovských sa môže premietnuť ešte do tohoročného rozpočtu. Mesto finančnú rezervu má," pokračoval primátor. Mesto sa dohodlo aj so Slovenskou správou ciest (SSC) na tom, že vo výstavbe Nábrežnej komunikácie sa bude pokračovať z druhej strany, a bude sa čakať, kým si Drutarovský dokončia svoje dva domy. Potom sa ich pôvodný dom zbúra a komunikácia sa dokončí.

Hagayri skonštatoval, že s ľuďmi treba rokovať "Keď sme opätovne a opätovne rokovali s Drutarovskými, riešenie sa našlo. Je to vlastne spor, ktorý sme zdedili po bývalom vedení mesta a bývalom vedení SSC. Nechceli hľadať riešenia, radšej zvolili konfrontáciu," podotkol. Zároveň zdôraznil, že je isté, že títo ľudia sú výstavbou cesty zasiahnutí: "Ide o výrazný zásah do ich majetkových práv, aj do osobného života. Pritom sú to starší ľudia. Zákony však nepočítajú s morálnym odškodnením, iba technickou hodnotou nehnuteľnosti."

Čo na to Drutarovskí

Priestor na vyjadrenie sme poskytli aj rodine Drutarovských. Oto Drutarovský skonštatoval, že vyjadrí sa potom, keď dohodu odobrí mestské zastupiteľstvo.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.