VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 08:19:38 11/21/07 Wed
Author: DrX
Subject: Prešov dokončí nábrežnú komunikáciu

Prešov dokončí nábrežnú komunikáciu

PREŠOV 21. novembra (SITA) – Prešovskí mestskí poslanci svojim hlasovaním za majetkové vysporiadanie s rodinou Drutarovských ukončili sedem rokov starý súdny spor, ktorý súvisel s výstavbou nábrežnej komunikácie v Prešove.

Rodine Drutarovských zaplatí mesto za rodinný dom, ktorý bráni rozšíreniu cesty, tri milióny korún a zhruba rovnakú čiastku dostanú aj od investora komunikácie - Slovenskej správy ciest (SSC). Poslanci tejto rodine vyšli v ústrety aj tým, že jej predali parcelu o výmere 473 metrov štvorcových za 600 Sk za meter štvorcový, ktorá nadväzuje na ich pozemok zo zadnej strany.

Rodina Drutarovských bola jediná z celej ulice, ktorá pred siedmimi rokmi nepristúpila na dohodu s mestom o majetkovom vysporiadaní pri plánovanom rozširovaní cesty. Nábrežná komunikácia sa tak stala neuralgickým bodom prešovskej dopravy, lebo mala odbremeniť dopravnú zaťaženosť ulice 17. novembra. Poslanci dohodu s mestom schválili napriek tomu, že v mnohých diskusných príspevkoch odznelo, že tento postup nie je etický vo vzťahu k ostatným dotknutým občanom z tejto mestskej časti. Vyvlastňovací proces však odmietli hlavne z časových dôvodov.

Poslanec Juraj Hurný (SDKÚ-DS) nazval výsledok celého sporu Drutarovského Pyrhovým víťazstvom, lebo majiteľ problémovej nehnuteľnosti mal pôvodne dostať 3 mil. Sk, čo sa po siedmich rokoch vyrovná asi dnešným šiestim miliónom.

Drutarovský pre agentúru SITA uviedol, že sedem rokov žil v neustálom tlaku a neschopnosťou predošlých primátorov a poslancov nedospeli k dohode skôr. Je rozhodnutý na svojom pozemku začať na jar stavať. Do roka a pol by sa rád presťahoval do nového domu.

Primátor Prešova Pavel Hagyari hovorí, že do roka a pol by mala byť sprejazdnená celá komunikácia a do troch rokov by mohla byť na ňu napojená štvorprúdová cesta k ZVL smerom na výpadovku na Košice.

Nábrežná komunikácia odbremení v Prešove hustotu premávky smerom na Poprad cez ulicu 17. novembra a pomôže doprave aj v opačnom smere na Košice. Podľa Hagyariho SSC tento ústretový krok zo strany mesta bude kompenzovať pri riešení ďalších stavebných aktivít v Prešove.

http://www.sme.sk/c/3598560/Presov-dokonci-nabreznu-komunikaciu.html

21. 11. 2007 16:03:00 | Copyright © SITA 2007
© 2007 Petit Press. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ. Spravodajská licencia vyhradená.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.