VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 15:11:00 11/28/07 Wed
Author: Dialniciar (a)
Subject: Re: Vymazaná reakcia na príspevok na dialnice.info
In reply to: DrX 's message, "Vymazaná reakcia na príspevok na dialnice.info" on 09:15:45 10/17/07 Wed

Je vrcholným právom sekčného moderátora zmazať príspevok, ak to uzná za vhodné a upozorní. On Ťa upozornil a požiadal o zdržanlivosť, tak neviem, čo sa čuduješ.

Ten obrázok, čo si uviedol, tak tam len tie žlté budú hotové a zelené plánované. To dosť mení situáciu.

V r. 2015 budú tieto trasy D/RC podľa mňa:

D1 súvisle BA-KE, s výnimkou niektorých tunelov na plný profil
R1 súvisle na plný profil
D1 BA-TT na 3+3 pruhy
D2 komplet
D3 dokončená, resp. posledné úseky rozostavané, v závislosti od intenzít na plný profil
D4 buď rozostavaná alebo v príprave na výstavbu alebo cez PPP plán ju stavať bez tieňového mýta
Na R3, na severnej vetve budú všetky bodové závady poriešené
Na R4 na severnej vetve bude od Svidníka po hranice dostavané na 1/2 profil. Južná R4 bude dostavaná, takže ak sa Ti ako Košičanovi nebude chcieť ísť po D1, bež si po maďarských diaľniciach.

Na Slovensku v tomto čase bude:

1. Spojené 2 najväčšie mestá.
2. Všetky krajské mestá budú napojené na Bratislavu.
3. Vyťažená D1 od BA na východ bude rozšírená a skapacitnená.
4. Slovensko bude mať napojenie cez D/RC na Českú republiku, Rakúsko, Poľsko aj Maďarsko a zostane napojiť Ukrajinu, čo reálne potrvá ďalších 10 rokov.

Maďarsko nemá diaľničné napojenie na Slovensko.

Bolo by skutočne hrozné, ak by Maďarsko so svojimi nížinami, výkonnejšou ekonomikou nemalo svoju diaľničnú sieť lepšiu. Ja nespochybňujem fakt, že Maďarsku sa darí slušným tempom rozširovať svoju diaľničnú sieť. A som len rád, i keď neviem prečo tento dojem vyvraciaš.

Ospravedlnil si sa, ale vlastne až poto, čo si zistil vlastnú hlúposť, že ani ty nevieš písať. I keď vieš, ale musel si si rypnúť, len ti to nevyšlo. A tvoj príspevok je plne tendenčný, nakoľko v ňom znovu na mňa útočíš - tak potom sa mi radšej neospravedlňuj. Buď chlap a stoj si za svojím, nebuď dámsky gentleman. :-)

Hlavnými cestnými ťahmi som samozrejme myslel cesty I. triedy. Sú dnes lepšie. Je na nich menej vyjazdených Koľají, sú viac zdrsňované staré povrchy, cesty sú širšie a sú značne opravované, i keď deficit tam je. V Maďarsku nevyhovuje 601 hlavných ciest, u nás 52% podľa noriem EÚ, stav z r. 2006. A to znovu sme krajina s mnohými horskými prechodmi a v r. 2015 budú aj na E cestách, kde nebudú súvislé D/RC aspoň RC na 1/2 profil a to najviac na ťahu dnešnej RC R2.

A ty máš štúdiu, že ľudia tam chcú ísť pracovať ? Ja nepotrebujem štúdiu k zamestnanosti. Mne stačí vyjadrenie zahraničných investorov a úradníkov z miestnych úradov práce, že tí ľudia nemajú záujem. To bohate stačí a žiaľ, nemôže sa takýto región porovnávať s vyspelými, lebo to je iná situácia. Tak potom teda nerobte nič, ale nech vás vyspelí stále nepodporujú a odsťahujte sa do Maďarska alebo Británie, lebo tam pôjdete bez ohľadu na diaľnice. Robotník v KIA zarobí 15.000 Sk čistého, ale životné náklady má oveľa vyššie ako ten v RS, čo sa mu ani za 9.000 Sk čistého ísť robiť nechce.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]


Replies:


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.