VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 11:49:10 12/05/07 Wed
Author: Dialniciar (a)
Subject: Re: Vymazaná reakcia na príspevok na dialnice.info
In reply to: DrX 's message, "Re: Vymazaná reakcia na príspevok na dialnice.info" on 11:12:40 12/04/07 Tue

Aby som bol presný:

1. Cesta Slovenska je dlhá a zmena na moderný vyspelý štát nikde netrvá 5-10 ani 15 rokov. Určite nie je úspech len v diaľniciach, ale celkovo v celej dopravnej infraštruktúre. Ak sme to tu začali riešiť podľa HDP, tak Bratislava by musela dostať 5 mld. SKK z 20 mld. SKK balíka určeného na diaľnice a ako vieme, ročne tam teraz išla asi 1 mld. SKK a teraz po otvorení Sitiny tam ide pár sto mil. SKK. Pre Bratislavu je najvýhodnejšie prepojiť sa so Žilinou a Nitrou, lebo sa tak vytvoria 2 silné osi: BA-TT-TN-ZA (+MT už je naviazaný) a BA-TT-NR. Je tiež potrebné riešiť prepojenie na BB a to sa aj deje a nikto to nespochybnil. Priorita ale ďalej stojí od hlavnej osi Slovenska a to BA-ZA s prepojením na Poľsko cez D3 a na Tatry a celý východ. To je plán od komunistov, cez Mečiara, Dzurindu až po dnešného Fica. Takže je to jasné, všetci sme zlí, ... máme rovnaké zmýšľanie, ale nie ako feroslav a spol. A čo ? Vy si ďalej myslite, že máme a mať budeme banánovú republiku.

2. Pokiaľ si dobre pamätám, tak Británia+Kanada atď. nám aj víza zaviedli. Ale inak: pridaj sem štúdiu, dôveryhodný údaj k tomu, že to je 40%. Alebo snáď myslíš 40%, ktorí tam odchádzajú ? Alebo myslíš, že 40% mužov z osady tam ide a v osade 60% mužov a 100% žien a voči nim v pomere 250% detí tam zostáva ? Ak ma obviňuješ, že ja nemám štúdie, pridaj sem ty dôveryhodný zdroj informácií. Inak si len obyčajný klamár.

3. Je naozaj pre túto republiku najdôležitejšie, že čo by si ty najradšej. :-) Slovensko prioritne potrebuje napojiť sa na Rakúsko a Česko. Na západ. Ďalej na sever, lebo tam je oveľa rýchlejší rozvoj ako v Maďarsku. A na Maďarsko pokiaľ sa nemýlim ide plnohodnotná diaľnica. :-) Okrem toho, máš pravdu, že D1 bude vždy horšie prepojenie BA-KE, než R1+R2 či R7+R2. To je pravda. Ale pripravenosť týchto stavieb je nulový a okrem toho, že podporia povaľačov a spomalí sa rast toho, čo dnes rastie aj trošku samotné, je to nič a my sme v EÚ - cestuj po Maďarsku. Nebude to ozaj problém. D1 sa buduje ako spojenie BA a KE, ako spojenie západu a východu. Osobná pripomienka: ja v BA nebývam. Ja ak by som mal ísť do KE, tak dnes je to po ceste II. triedy, potom po ceste III. triedy, potom cesta II. triedy, následuje D1, nasleduje cesta I. triedy/D1+D3/cesta I. triedy atď. a som v Košiciach. Ale ak by som mal cestovať z BA do KE, tak by som išiel jednoznačne cez D1 v jej pripravenej trase. Aj keď si nadídem a časovo sa možno zdržím, je to pohodlnejšia cesta, s krajšou prírodou a ešte by som videl, ako pokročila diaľničná výstavba a celkový rozvoj iných budov. Ty ako Košičan zrejme cestuješ logicky buď po R2+R1 alebo cez Maďarsko. A ja na tom nevidím nič zlé. :-)

4. To nie je korekcia, čo si spravil, to si fakt povedal druhý variant. :-)

D1: BA-TT-TN-ZA-PO-KE
R1: TT-NR-BB

Všetky krajské mestá majú napojenie na Bratislavu a NR nemusí byť napojená na východ. Tá potrebuje napojenie na západ. To za prvé. BB ako by dal, tá potom skôr na sever cez R3 na D1 a problém je doriešený aj pre NR do budúcnosti. Ešte stále nepotrebujú R2. Stačí sa s tým len potrápiť a ja vidím aj iné možnosti.

Ak by sme nestavali najprv D1 ZA-RK a R3 BB-RK/BB-MT, tak ja Ti dám zase otázku:

Ako by boli napojené mestá Trenčín a Žilina na Prešov a Košice ? Nijako ...

Ja s Tebou nesúhlasím v ničom, narozdiel od Teba sa ani nezdržujem s ospravedlňovaním, pretože sa snažím vždy jednať slušne a s rešpektom voči každému.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]


Replies:


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.