VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 01:54:11 12/19/07 Wed
Author: DrX
Subject: Diaľnice pribudnú aj na juhu Slovenska (vraj)

Nasledovný článok prináša potenciálne potešujúcu informáciu pre južné a východné Slovensko. Vraj sa pohne aj výstavba rýchlostnej cesty R2:
http://hn.hnonline.sk/c1-22634960-dialnice-pribudnu-aj-na-juhu-slovenska

Vychádza sa tu z nového vládneho Programu prípravy a výstavby diaľnic a rýchlostných ciest na roky 2007 – 2010, do ktorého sa dá nahliadnuť tu:
http://www.rokovania.sk/appl/material.nsf/0/6C232A33E03E7899C12573B10027592F/$FILE/Zdroj.html

Nechám sa prekvapiť.

DrX

============================================================

Minister dopravy využije „úsporu“ zo súkromných diaľnic.
Diaľnice pribudnú aj na juhu Slovenska
Domicil článku:
Autor(i): Ján Kováč
Vyhľadať články autora:
[00:00, 18. 12. 2007, čítané 2078x, počet diskusných príspevkov 4, HN.HNONLINE.SK]

Minister dopravy Ľubomír Vážny chce urýchliť stavbu diaľnic aj stavaním na nevyvlastnených pozemkoch. Snímka: SITA/T. Benedikovič Urýchľovanie výstavby diaľnic zrejme pocíti aj južné Slovensko. V najnovšom pláne ministerstva dopravy sa totiž ocitli aj úseky, s ktorými sa ešte pred polrokom nerátalo.

Pošli článok e-mailom | Ulož článok | Vytlač článok | Nahlásiť chybu v článku | Pridaj svoj názor |
inzercia

Môže za to zámer rezortu vystavať kľúčovú diaľnicu D1 zo Žiliny po Prešov a R1 z Nitry do Zvolena za požičané peniaze, teda z projektov verejno–súkromného partnerstva. Tie vláde umožnia, aby v najbližších troch štátnych rozpočtoch našla viac peňazí aj na výstavbu takzvanej severojužnej trasy, ktorá začína pri Trenčíne a končí na plánovanej rýchlostnej ceste medzi Košicami a maďarskou štátnou hranicou.
Po tom, ako premiér Robert Fico a minister dopravy Ľubomír Vážny presadili zrýchlenie výstavby diaľnice z Bratislavy do Košíc, pocíti zintenzívnenie prác aj južné Slovensko.
V najnovšom pláne ministerstva dopravy sa totiž ocitli aj úseky, s ktorými sa ešte pred polrokom nepočítalo.
Nafukovanie rezortu
Kľúčovú diaľnicu D1 zo Žiliny po Prešov, ako aj R-jednotku z Nitry do Zvolena chce totiž Vážny postaviť zo súkromných zdrojov, takzvaných projektov verejno-súkromného partnerstva, ktoré bude Slovensko neskôr splácať. Takáto "výstavba za cudzie" v rekordnom objeme 150 miliárd korún vláde umožní, aby v najbližších troch štátnych rozpočtoch našla viac peňazí aj na výstavbu takzvanej severojužnej trasy. Tá sa začína pri Trenčíne a končí na plánovanej rýchlostnej ceste medzi Košicami a maďarskou štátnou hranicou.
Do roku 2010 chce takto Vážneho rezort spustiť výstavbu takmer 50 kilometrov tejto cesty, a to s ukončením o dva roky neskôr. Vláda však musí nájsť spôsob, ako zaplatiť zvyšných zhruba 300 kilometrov na tejto trase. Splátky, ktoré začne štát vyplácať investorom od roku 2010, totiž rozpočet rezortu dopravy zdvojnásobia a doprava sa tak stane najdrahším slovenským ministerstvom.
Sociálne cesty
Zmena poteší najmä obyvateľov okresu Rimavská Sobota, ktorý trpí najvyššou nezamestnanosťou v krajine. Kým predchádzajúci plán počítal s výstavbou len asi 20 kilometrov na juhovýchod od Zvolena a 11 kilometrov pri Bánovciach nad Bebravou, jeho doplnenie prinesie ďalších 18 kilometrov, ktoré prepoja problémový región s okresmi Poltár a Lučenec. Rýchlejšiu výstavbu diaľnic v národnostne zmiešaných regiónoch v minulosti presadzovala najmä SMK. "Vláda sa rozhodla na základe rozumných podnetov. Sme presvedčení, že popri výstavbe severnej trasy by do roku 2012 mala dostavať aj južnú," hovorí predseda republikovej rady strany Iván Farkas.
Najväčšou zmenou v diaľničnom pláne je presun úsekov D-jednotky a R-jednotky na rok 2008, ktorý má umožniť ich dostavbu v roku 2010. V tom istom roku chce však začať stavať aj šesť úsekov na rýchlostnej ceste R2 medzi Trenčínom a Košicami. Ďalší úsek pribudne medzi Trenčínom a Bánovcami. Ministerstvo dopravy novým harmonogramom čiastočne napĺňa vládne uznesenie spred troch mesiacov, ktorým sa jednotlivé rezorty zaviazali k rozvojovým projektom v ekonomicky zaostávajúcom Banskobystrickom kraji.
Ešte v júni tohto roka plánoval minister dopravy Ľubomír Vážny dostavbu diaľnic do Košíc a Zvolena v roku 2013. Takzvaná južná vetva, teda rýchlostná cesta zo Zvolena na východné Slovensko, mala byť potom hotová o štyri roky neskôr. To sa však nepáčilo Banskobystrickému kraju, ktorý s podporou SMK vypracoval plán na sociálno-ekonomickú obnovu svojich okresov. Snahu Bystričanov zastrešilo ministerstvo hospodárstva, ktoré presadilo schválenie uznesenia, ktoré jednotlivým ministerstvám zadáva úlohy na najbližších päť rokov. Vážny má podľa neho zabezpečiť dokončenie celej južnej trasy a tým južné spojenie Bratislavy a Košíc do roku 2012, teda o päť rokov skôr, ako si Vážny pôvodne myslel. Jeho hovorca Marián Jánošík už vtedy hovoril o finančných možnostiach, ktoré v štátnom rozpočte uvoľnia projekty verejno-súkromného partnerstva. Tie však zrejme nepostačia na celú trasu výstavby.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.