VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 02:17:26 12/22/07 Sat
Author: DrX
Subject: Východ dostane spojenie so svetom

http://hn.hnonline.sk/c1-22660930-vychod-dostane-spojenie-so-svetom

Doprava. Výstavba diaľnic u nás bude rýchlejšia ako u susedov.
Východ dostane spojenie so svetom
Domicil článku:
Autor(i): Martin Kóňa, Ján Kováč
Vyhľadať články autora:
[00:00, 21. 12. 2007, čítané 1668x, počet diskusných príspevkov 0, HN.HNONLINE.SK]

Z pohľadu investorov sa najzaujímavejšou lokalitou stáva východné Slovensko. Stále tu totiž možno nájsť dostatok prácechtivých nezamestnaných ľudí a na rozdiel od západného Slovenska to tu ešte nie je investormi „prehustené“. Treba však dobudovať infraštruktúru. Prvá diaľnica napojí východ na transeurópske dopravné siete najskôr o tri roky.

Pošli článok e-mailom | Ulož článok | Vytlač článok | Nahlásiť chybu v článku | Pridaj svoj názor |
inzercia

Z pohľadu investorov sa najzaujímavejšou lokalitou stáva východné Slovensko. Stále tu totiž možno nájsť dostatok prácechtivých nezamestnaných ľudí a na rozdiel od západného Slovenska to tu ešte nie je investormi "prehustené". Treba však dobudovať infraštruktúru. Prvá diaľnica napojí východ na transeurópske dopravné siete najskôr o tri roky.

Podľa generálneho riaditeľa agentúry Sario Petra Hajaša má východ veľký potenciál a aj preto je zahraničnými firmami čoraz vyhľadávanejší. "Košice sú mestom s kvalitnou technickou univerzitou s nevyťaženou kapacitou. Veľké percento ľudí je zvyknuté pracovať v zahraničných firmách ako U.S. Steel. Veľa ľudí pracujúcich dnes v zahraničí sa rado vráti domov, ak budú mať pracovné príležitosti," povedal.

Cesta k moru
Kľúčovým pre príchod investícií je dobudovanie infraštruktúry. Východoslovenský región dnes stále nie je napojený na západoeurópsku diaľničnú sieť. Spojenie s Bratislavou severnou trasou by podľa plánov vlády malo byť z väčšej časti dobudované v roku 2010. V tom istom roku má metropolu východu spojiť s južnou štátnou hranicou rýchlostná cesta R4. Výstavbu úseku Košice - Milhosť chce spustiť ministerstvo dopravy už v roku 2009.

Východ by tak pomerne rýchlo mohol mať aj priame spojenie s jadranskými prístavmi. Z Chorvátska a Slovinska vedie diaľnica, ktorá končí až tesne pred hranicami Slovenska.

Práve maďarská časť diaľnice by však mohla Košice od európskych trhov na istý čas "odrezať". Kým posledná maďarská vláda chcela cestu na hranice postaviť skôr ako Slováci, tá súčasná je zdržanlivejšia. Maďari dnes pripravujú len obchvaty obcí a miest, pričom dokončenie celej rýchlostnej cesty odsúvajú až na rok 2015.

Diaľnica do Poľska
Rovnako ako juh, aj sever východného Slovenska bude mať diaľničné spojenie so susednými krajinami neskôr ako kraje západného Slovenska. Štát však plánuje postupne vybudovať rýchlostnú cestu naprieč celým východom. Jej súčasťou bude aj cesta z Košíc na maďarskú hranicu. Národná diaľničná spoločnosť začala v novembri stavať ešte len prvý úsek tejto cesty, päťkilometrový obchvat mesta Svidník. Ten by mal byť podľa diaľničnej spoločnosti hotový o rok a pol. Ďalším by malo byť práve napojenie Košíc na maďarskú infraštruktúru.

Výraznejší posun nenastane ani na zvyšnej časti diaľnice D1, ktorá vedie na ukrajinskú hranicu. Jediným úsekom, ktorý v najbližších rokoch posunie túto cestu ďalej na východ, bude zhruba 14 kilometrov, ktoré chce štát začať stavať v roku 2010.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.