VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 04:18:46 12/24/07 Mon
Author: Dialniciar (a)
Subject: DrX a jeho utúpia
In reply to: DrX 's message, "Re: Vymazaná reakcia na príspevok na dialnice.info" on 03:03:28 12/19/07 Wed

DrX,

1. Jedna vec je podpora regiónov, druhá vec je riešenie prepojenia krajiny. Na Slovensku neexistuje jedna trasa, ktorá by spojila všetky mestá, jedine, že by to bol kruh s príveskom (na Bratislavu). Tu je chyba, že pri Dzurondových 7 mld. SKK na diaľnice sa nedalo stavať vôbec nič. Dnes s 19 mld. SKK sa dá robiť viac. Ale treba jednoducho nájsť viac financií. Na spojnicu Slovenska + dopravné problémy + kvalitná sieť ciest I. triedy. Regióny nestoja na diaľniciach, ale na kvalitnej infraštruktúre: železnica, cesta I. triedy a až potom prípadne rýchlostná cesta. s napojením na blízke letisko či prístav atď.

2. Chceš snáď tvrdiť, že tá 1 mld. SKK, ktorú štát dáva na Bratislavský kraj ročne (oprava a výstavba ciest, mostov, diaľnic) je postačujúca a odzrkadľuje reálny ekonomický stav ? Tak kto je tu ten, čo šíri polopravdy ? Alebo sa snáď medzi Zvolenom a Košicami vytvorí 75% HDP Slovenska ?

3. Prepojenie na BA je nutné pre každé krajské mesto. Je možno na rohu, ale na tom správnom - na západnom. Je tam nízka nezamestnanosť a najvyššia životná úroveň. Či chcú sa Košice na Užhorod a Kyjev napojiť ? Alebo vôbec sa majú chudobní spájať, Nitra-Banská Bystrica alebo BB s KE ?

4. Vieš koľko diaľničných prepojení sa plánovalo ? Nevieš, lebo by si tu nepísal tieto bludy o prioritách. Iné je priorita, iné je potreba. Aj cez I/51 sa plánovala diaľnica, aj cez Žilinu a ďalej na východ. A samotná D2 sa postavila až v závere plánovania. Komunisti do lokalít ZV-KE nacpali priemysel. Ten, čo na severe už bol. Prišiel kapitalizmus a priemysel aj všetko ostatné sa od ZV po KE rozpadol. Čím to je ? A na čo tam diaľnicu ? Vysvetli. !!! Na to, aby odišiel ešte aj od severu ?

5. Keď nevieš a nepoznáš vízovú politiku, tak radšej ani o nej nepíš.

6. "No a som zvedavý, kto je teraz klamár, rasista a xenofób." Hodné Mesíka, feroslava a Teba. Vieš kto je tu klamár ? Ty. Pretože toto nie je štúdia, to je novinový článok ... fakt trápnučké. Ja ti ich sem dám zodesať a z etrendu a HNonline o tom, ako investori nenašli dosť ľudí a ako pracovníčky úradov práce nevedia nájsť dosť ľudí, i keď nezazmenstných je dosť. Tak kto je tu lenivý ???

7. "Výborne. V podstate vo všetkom s tebou súhlasím. Zasa to len spodčiarkuje banánovo-republikové myslenie."

V tomto si krásne protirečíš. Ak súhlasíš, tak aj súhlasíš s vývojom na tvoju vysnívanú banánovú republiku. Výborne. :-)

8. O tom, že BA-ZV-KE by stálo zlomok voči severnej trase sa baviť nemusíme, to všetci vieme. Ale ten efekt a úžitok ? Čakať 20 rokov na nových investorov a tí na severe odídu, lebo ich prestane baviť čakať 5 hodín v kolónach s posratými súčiastkami, keď mám byť jasný.

DrX - klasika, samé gebuziny.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.