VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 14:59:27 02/14/08 Thu
Author: Dialniciar
Subject: O 15 rokov bude Maďarsko najchudobnejšou krajinou EÚ

--------------------------------------------------------------------------------
http://www.sme.sk/c/3729647/Podnikatel-Demjen-O-15-rokov-bude-Madarsko-najchudobnejsou-krajinou-EU.html


Podnikateľ Demjén: O 15 rokov bude Maďarsko najchudobnejšou krajinou EÚ

V nadchádzajúcich desiatich až 15 rokoch sa Maďarsko stane najchudobnejšou krajinou Európskej únie. Povedal to pre najnovšie vydanie týždenníka Figyel‹ najbohatší maďarský podnikateľ, šéf developerskej spoločnosti TriGranit a predseda Celoštátneho združenia podnikateľov Sándor Demján.
Podľa jeho slov spoločnosť TriGranit z Maďarska vyhnali takzvané "stodňové programy" vlády. "Svoju ofenzívu v regióne sme začali v roku 2002, lebo sme rozpoznali, že krajinu možno úplne zničiť za dvakrát sto dní," povedal Demján na margo krokov ľavicovo-liberálnej vlády.

Podnikateľ si myslí, že v Maďarsku by mal vzniknúť celonárodný konsenzus v tom, že treba dať do poriadku riadenie štátu. "Mali sa začať vážne reformy, a to ešte pred vstupom do únie. Túto šancu však Maďarsko prepáslo. V podstate sa ani dnes nič nedeje, zásadné reformy sa nekonajú," zdôvodnil Demján svoje tvrdenie o zaostávaní Maďarska v regionálnej konkurenčnej súťaži.

Ako pripomenul, už v roku 2002 predpovedal, že napríklad Slovensko predbehne Maďarsko. "Okolité krajiny sa rozvíjajú dynamickejšie. Osud Maďarska je v rukách siedmich-ôsmich veľkých majiteľov balíkov akcií, preto priestor pre pohyby v politike je značne obmedzený," dodal šéf TriGranitu.

Developerská spoločnosť TriGranit sa od založenia v roku 1997 vyprofilovala na jeden z najväčších subjektov na trhu s realitami. Aktivity vyvíja v dôležitých mestách strednej a východnej Európy. Na Slovensku postavila prvé moderné nákupné centrum v Bratislave - Polus City Center a v jeho susedstve veže Millennium Tower I a II.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach) hy

14. 2. 2008 15:38:00 | Copyright © TASR 2008

Prevzaté: www.dialnice.info

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]


Replies:


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.