VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 10:48:26 02/15/08 Fri
Author: DrX
Subject: Re: O 15 rokov bude Maďarsko najchudobnejšou krajinou EÚ
In reply to: Dialniciar 's message, "Re: O 15 rokov bude Maďarsko najchudobnejšou krajinou EÚ" on 15:00:50 02/14/08 Thu

No neviem. Podľa mňa na prepojenie troch najväčších miest na Slovensku (Bratislavy, Košíc a Prešova) už treba dobudovať len obchvat Budapešti. A to sa stane už tohoto roku (2008)!!! Ak sa ti nepáči, že pri slovenských hraniciach sú na maďarskej strane polprofily, tak ich dĺžku porovnaj s polprofilmi, ktoré budú na "hotovej" slovenskej D1, tj najskôr v r. 2013. (A ak chceš, ešte mi napíš, že kedy bude podľa teba D1 KE-BA v celej dĺžke aspoň 4-prúdovka, a môžeme pokračovať v mierne škriepivej hádke o slovenskej výstavbe :-).)

No a ak chceš lepšie prepojenie troch najväčších miest (BA, KE, PO) než je to cez BP, tak to zas bude až keď sa dokončí R1+R2 cez Zvolen, a o bude ja neviem kedy :-)

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]


Replies:


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.