VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 03:25:47 02/26/08 Tue
Author: Dialniciar
Subject: Pre investorov v chudobných regiónoch už dnes nemá kto robiť

Firmy zápasia s nedostatkom lacnej pracovnej sily.

http://ekonomika.hnonline.sk/c1-23039710-pre-investorov-nema-kto-robit

Pre investorov nemá kto robiť

Autor(i): Alexander Buzinkay
[20:53, 25. 2. 2008, čítané 1220x, počet diskusných príspevkov 5, HN.HNONLINE.SK]

Scenár, ktorý bol pred niekoľkými rokmi nepredstaviteľný, sa napĺňa. V chudobných regiónoch nemá kto robiť. Najnovšie na to doplácajú investori v Rimavskej Sobote, ale i v Michalovciach či Snine.

„Ľudia, ktorí vedeli a chceli robiť, sú preč. Ostali väčšinou dlhodobo nezamestnaní bez vzdelania,“ tvrdia personalisti zahraničných firiem. Kým pred niekoľkými rokmi si mohli vyberať, teraz siahajú už i po ľuďoch s nedokončenou základnou školou. Ich kvalitou i spoľahlivosťou nie sú nadšení a okrem dovozu pracovných síl pripúšťajú aj revidovanie svojich rozvojových zámerov.

Kórejčania sú bezradní

Najviac sa personálne problémy prejavujú v okrese Rimavská Sobota, ktorý je takmer tridsiatimi percentami dlhodobo na špici celoslovenského rebríčka. Vytúžený regionálny investor, kórejská spoločnosť Sewon ECS Slovakia, ktorá skoro rok podniká v centre Gemera, denne zápasí s nedostatkom zamestnancov. Z približne osemsto zamestnancov je asi tretina problémových, tvrdí vedenie firmy. Väčšina má len základné vzdelanie, viacerí sú pologramotní. Denne odchádza z fabriky nedobrovoľne niekoľko ľudí. Najčastejšie kvôli nedodržiavaniu interných predpisov. Napríklad pre fajčenie na pracovisku alebo naťahovanie pracovných prestávok. „Ľudia sa tu ťažko zaúčajú a nemajú pracovnú zodpovednosť,“ myslí si divízny manažér Jong Woo Nam. Ak Sewon problémy s ľuďmi nevyrieši, dovezie ich zo zahraničia.

Lacná manuálna práca

„V Sewone zarábajú robotníci pri nástupe v hrubom okolo desaťtisíc korún, po zaučení asi štrnásťtisíc. Spoločnosť plánuje v Rimavskej Sobote ďalšie rozširovanie. Závisieť to bude od vhodných priestorov a dostatku ľudí. Ak sa nenájdu, vyše stomiliónovú investíciu, ktorá prinesie stovky pracovných miest, uskutoční inde. Paradoxne nízke mzdy boli pred dvoma rokmi dôvodom odchodu predchádzajúceho investora z Rimavskej Soboty. Po požiadavke vlády, aby priemerný zárobok bol minimálne dvanásťtisíc mesačne, sa automobilový dodávateľ, nemecká firma Dräxlmeier, presunula do Rumunska. Ťažkosti s nedostatkom ľudí majú aj ďalší producenti káblových zväzkov na východe. Vysokou fluktuáciou trpí napríklad spoločnosť Jas Elmont zo Sniny, ktorá už niekoľko rokov robí formou práce vo mzde pre japonsko-nemeckého investora Yazaki Wiring Technologies Slovakia v Michalovciach.

Kvalita odišla do väčších miest a cudziny
„Sme nútení prijímať aj menej kvalitných ľudí. Dôvodom nezáujmu sú platové podmienky,“ priznáva riaditeľ najväčšieho sninského podniku Milan Kočan. Podnik Jas Elmont, ktorý zamestnáva deväťsto ľudí, dostal nedávno na výpomoc takmer dvesto pracovníkov z európskych sesterských závodov Yazaki. Zvládnuť nábeh výroby nových kabeláží pre Jaguár prišli do Sniny Rumuni, Česi, Portugalci i Litovci. Firma si však po ich odchode bude produkciu zabezpečovať vlastnými silami. Ak ich nenájde v regióne, poobzerá sa v zahraničí. „Prechod k menej vzdelaným a dlhodobo nezamestnaným skupinám ľudí sa nám príliš neosvedčil,“ vysvetľuje Kočan. Priemerný zárobok v spoločnosti Jas Elmont bol vlani 12 350 korún. Na porovnanie, priemerná hrubá mzda v hospodárstve sa šplhá k dvadsiatim tisíckam mesačne. Rovnaké, aj keď menej vypuklé problémy ťažia i spoločnosť Yazaki. V Michalovciach sa zarába predsa len o čosi viac. Základná hodinová mzda je 66 korún plus výkonnostné bonusy. Firma investovala do rozšírenia závodu, plánuje zvýšiť produkciu a zamestnať niekoľko sto nových ľudí. „Na trhu sú voľní skôr starší ľudia, mladší odchádzajú za prácou do zahraničia. Radšej budú robiť v Anglicku alebo v Írsku, ako za oveľa menej doma,“ vysvetľuje Martina Nagyová, personálna manažérka Yazaki.

Nie sú vhodní ľudia

Odborníci na pracovný trh i ekonomickí analytici si myslia, že kým sa pozornosť venovala lákaniu investorov do zaostávajúcich lokalít, vzdelanostnou štruktúrou nezamestnaných sa málokto trápil. Ďalšou príčinou nezáujmu o jednoduchú montážnu prácu sú nízke zárobky, ktoré príliš neprevyšujú štátom garantovanú minimálnu mzdu. Pri výrobe káblových zväzkov na východnom Slovensku sa priemerná hodinová sadzba pohybuje od 55 do 70 korún. Navyše sú podľa odborárov ľudia v záujme dodržania termínov zákaziek vyťažovaní nadčasmi či zmenami cez víkendy a sviatky, pričom často dochádza aj k porušovaniu pracovného práva. Zistenia inšpektorov práce sú však zväčša nulové.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]


Replies:


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.