VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 02:33:23 03/05/08 Wed
Author: DrX
Subject: Re: Ach jaj
In reply to: Dialniciar 's message, "Ach jaj" on 14:38:50 02/16/08 Sat

Aby sme sa od tvojich trápnych mečiarovsko-ficovsko-hejslováckych výlevov vrátili k vecným záležitostiam, odporúčam ti previezť sa po diaľnici z Budapešti do Košíc. Ja som to predvčerom absolvoval, a jednoducho to nemá chybu až po hranice (s vínimkou dvoch či troch dedín, cez ktoré ešte treba prechádzať). Najväčší horor je prechod cez bývalú colnicu v Milhosti (ide sa cez podjazdy s polmetrovými výmoľmi), inak je cesta na maďarskej strane na úrovni. A teraz dokonca pri hraniciach maďari zvýšili rýchlosť na 110km/h (http://www.dialnice.info/viewtopic.php?p=66370#66370), takže už je to skutočne vyriešené ako dvojpruhová rýchlostná cesta. Jednoducho, pri premávke, ktorá tam je, skutočne nič viac ako dorobiť obchvaty a de facto tú cestu preklasifikovať na rýchlostnú nateraz netreba.

Takže, ako som písal minule, skús z tohoto fóra vynechať svoje pocity. Oveľa viac by som ocenil, ak by si si tipol, kedy bude diaľnica D1 BA-KE v plnom profile (tj, aspoň 4 prúdy - čo povieš, 2030 ;-)??? ). Resp., koľko dvojprúdoviek bude na tej ficovskej "do r. 2010 dokončenej" diaľnici po jej kvázi-dokončení v roku 2013 (či už je to 2015???).

No a aby som nezabudol, aj na tomto fóre by sa patrilo mať zmienku, že nastal pokrok aj pri výstavbe južného ťahu - stavia sa časť úseku R1 Žarnovica - Šášovské podhradie (http://www.highways.sk/express/Zarnovica-SasPodhradie.html). Ešte keby po maďarskom vzore zvýšili na 110km/h rýchlosť na bezpečných úsekoch R2 medzi Košicami a Zvolenom, hneď by sa situácia výrazne zlepšila (to je ale asi len zbožné želanie).

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]


Replies:


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.