VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 23:22:23 03/06/08 Thu
Author: Dialniciar
Subject: Re: Ach jaj
In reply to: DrX 's message, "Re: Ach jaj" on 18:10:32 03/06/08 Thu

Obávam sa, a to poviem úprimne, že s tebou sa technicky porozprávať na úrovni nedá, lebo ty ma zo srdca nemáš rád. :)

Ja som nikdy a nikde netvrdil a netvrdím a tvrdiť nebudem, že na cestu BA-KE sa má cestovať jedine severnou trasou. :) Južná sa ale skôr realizovať nebude. To sú však všetko známe moje postoje, prečo sa nestavia je tiež jasné. I keď je to chyba, ja dlhodobo tvrdím, že na R2 1/2 profil malo ísť ročne 2 mld. SKK v reáli (doteraz je stav, že s tam stavby v rozostavanej hodnote do 2,5 mld. SKK), čo by znamenalo ročné tempo výstavby 9-16 km podľa náročnosti stavieb. A to aj pri výdavkoch 15 mld. SKK na diaľnice. Ak by si chcel diskutovať so mnou o tom, že prečo si aj ja myslím, že je správne stavať najprv hlavne D1 pred inými D/R, tak povedz a môžeme začať - aj keď na to stačí prejsť si www.dialnice.info .

Okrem toho DrX, ak niekto býva v TN, PB, ZA, PP a chce ísť do Košíc, dnes už pôjde po D1. A úprimne ti poviem, že kto býva v BA a má auto s ŠPZ BA, tak pôjde tiež po D1. Z KE to tak nefunguje, ale to je len logické myslenie, lebo odtiaľ chýbajú diaľničné km, kým od BA je to naopak.

Je len zhoda náhod, že to je D1, ktorá o.i. spojí BA a KE, na cestovanie medzi nimi sa logicky dá použiť aj iná trasa. Ale faktom tiež je, že stav dopravy v Nitre je alarmujúci, nebezpečné sú úseky od NR po ZM, zhustla doprava vo ZV a od ZV po KE je to tiež zúfalé vzhľadom na parametre cesty.

Ja sa o.i. nebránim tomu, že sme v EÚ, na mňa tie reči neplatia, že ma vyprovokuješ rečami o cestovaní cez Budapešť. Slovensko je v EÚ, ja považujem za normálne, že sa jazdí cez Maďarsko. Prečo nie ? Keď to je kratšie. Akurát Slovensko vzhľadom na umiestnenie hlavného mesta (nie je v centre štátu), rozloženie priemyslu (hlavná os leží od BA po ZA + 20 km okruh na smer Rakúsko, ČR a do vnútrozemia SR) sa realizuje D1 a logicky R1. Ale ak chce niekto rýdzo cestovať medzi BA a KE, nech použije trasy cez Maďarsko. Mne to nevadí. Napokon, tam zistí, že trasa po Miskolc diaľnica chýba, v Budapešti polka blúdi, alebo sú tam dopravné zápchy, potom je to OK a potom je 1/2 profil a poctivo si ten ušetrený čas zaplatí. Ja tiež cestujem cez Rakúsko, ak idem na Istriu. :)

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]


Replies:


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.