VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 11:05:52 03/28/08 Fri
Author: DrX
Subject: V Košiciach chcú postaviť mrakodrap - dvojičky

http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=27.3.2008/84801K

V Košiciach chcú postaviť mrakodrap - dvojičky
KVETA PODHORSKÁ, kveta.podhorskakorzar.sk

Do Košíc smeruje investor, ktorý chce v meste postaviť mrakodrapové "dvojičky". Polyfunkčný komplex EUROPARK má svojou výškou konkurovať najvyšším slovenským stavbám. Obidva objekty valcovitého tvaru majú mať po 34 poschodí!

KOŠICE. Kde by mali maxivežiaky stáť, žilinská spoločnosť SSiM zatiaľ nechce prezradiť. Veľa možností, kde by "nezacláňali", v meste veľa nie je, pretože viacero investorov už prejavilo záujem o vyššie stavby a skončilo sa to ich znížením. Útvar hlavného architekta mesta pripravuje štúdiu o vhodných lokalitách na umiestňovanie výškových budov, ale zatiaľ sa na nej len pracuje.

Utajovaná lokalita

"Máme vyhliadnutý pozemok, ktorý je vhodný na situovanie nášho zámeru a chceme ho odkúpiť. V súčasnosti sme v štádiu projektovej prípravy, a kým to nie je isté, nechceme zverejňovať informácie o tom, kde sa nachádza. Identické komplexy chceme postaviť aj v Žiline a Bratislave. Všetky budú mať jednotný vzhľad. Na polyfunkčnom základe, ktorý bude mať výšku štyroch podlaží, budú dve rezidenčné veže," dozvedeli sme sa od obchodnej riaditeľky spoločnosti SSiM-OC Silvie Chudej.

Výškové stavby sú nevhodné

K tejto stavbe sa zatiaľ Útvar hlavného architekta mesta ešte nevyjadril, nikto ich v tejto súvislosti neoslovil.

"Informácie o príchode takého investora počujem prvýkrát. V Košiciach sa môžu stavať stavby len do výšky, ktoré povoľujú regulatívy. Všetko musí prejsť schvaľovacím procesom. O takomto zámere nič neviem a považujem to za šírenie fám, ktoré nie sú podložené reálnymi možnosťami. Je dosť riskantné a nezodpovedné prezentovať niečo bez konzultovania s kompetentnými úradmi. Taká vysoká budova do nášho mesta nie je vhodná. Celé historické jadro je pamiatkovou rezerváciou, ktorá je chránená nielen v objektoch, ale aj v pohľadoch. Momentálne nie je a ani v budúcnosti nebude v údolnej nive Hornádu možné situovať takéto výškové stavby. Jednou z prekážok je aj letisko," vyjadril sa k zámeru hlavný architekt mesta Ing. arch. Martin Drahovský.

Zatiaľ len veľké plány

Nevšedná stavba sa má rozprestierať na ploche 8-tisíc metrov štvorcových. K nej sa počíta s 993 parkovacími miestami v štyroch podzemných podlažiach. Viac než 12-tisíc štvorákov zaberú obchodné priestory a takmer 11-tisíc je vyčlenených na administratívne účely, ktoré chcú Žilinčania prenajímať. Súčasťou má byť wellness a od piateho nadzemného podlažia bude postavených 420 dvoj- až štvorizbových bytov.

Na prvom podlaží si budú môcť prenajať alebo odkúpiť priestory expozitúry bánk, poisťovne, cestovné kancelárie, uvažuje sa s reštauračnými službami, ale aj kongresovou sálou. O poschodie vyššie by mali byť obchody, butiky, kaviarne, internetová kaviareň, reštaurácia a nad nimi sú naplánované kancelárie pre administratívu, ktoré zaberú aj ďalšie podlažie spolu s vellness. Vyššie sa má už len bývať v nadštandardných bytoch.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.