VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]


[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Date Posted: 09:44:35 08/23/05 Tue
Author: DrX
Subject: Kopia prispevku z www.dialnice.info

Caesar Napísal:

2. Ja si myslím, že pre KE bude dôležitá D1, slovenská diaľnica. Či to bude r. 2010-2015-2020, to je už druhá vec. Ale do r. 2015 nebude existovať spojenie s Maďarskom súvislým diaľničným prepojením tak, aby boli spojené KE s BA cez Maďarsko.
============================================================

No toto znie ako názor nekošičana na to, čo je dôležité pre KE.
Podľa mňa (košičana) je pre KE dôležité:
1. R2 (časť po R1/R7) + R1/R7 - napojenie na Bratislavu (a cez R3 aj na Budapešť - nejak sa to tu zabúda zdôrazniť, ale ak by sa R2/R3 reálne stavala, do Budapešti by sa z východu dalo dostať po slovenských cestách a so slovenskými nálepkami). Podľa môjho názoru sa po D1 z KE do BA nebude jazdiť nikdy, pretože po R1/R7+R2 je to oveľa kratšie, a cez Maďarsko je to rovnako dlhé a skutočná v celom úseku štvorprúdová diaľnica (s výnimkou bezproblémových 90km KE-Miskolc) tam bude o 30 rokov skôr ako na D1. Takže celý veľký vládny plán spojenia KE a BA po D1 je reálne len plánom na odsatie infraštruktúrnych peňazí z iných častí Slovenska na výstavbu extréme drahých diaľníc a tunelov v komplikovanom teréne severného Slovenska. A ten "cieľ" spojiť KE a BA po D1 je tam len na to, aby sa východniarom upchali ústa.

2. R4 - napojenie na Budapešť, Viedeň, a európsku diaľničnú sieť v reálnom/dohľadnom čase. Že spojenie z Miškolca na BP je skvelé a existuje už teraz (s obchvatom BP od 2007 či 2008), to asi nikto nespochybní. A prejazd 4 dedín na pohodovej rovnej ceste medzi KE a Miškolcom je úplne bez problémov (a aj na tých sa na maďarskej strane už stavajú obchvaty), takže reálne spojenie KE-BA cez Maďarsko už existuje. Akurát naša vláda sa to snaží nevidieť. Čo si myslíte, prečo sa tak rozvíja kechnecký priemyselný park, a žiaden z tých našou vládou avizovaných priemyselných parkov na D1 medzi KE a PO? Okrem iného určite aj preto, že Kechnec je reálne blízko maďarskej diaľnice, zatiaľ čo snom o slovenskej D1 verí hádam len zopár optimistov na tomto fóre.

3. D1 (v parametroch a cenách RK) na PO/PP a kvalitné napojenie na Krakov (a tým aj na celú severnú a severozápadnú Európu). Smer od Popradu na západ je dôležitý len ako napojenie na Prahu/Ostravu, a to je zhruba rovnako dôležité ako napojenie na Michalovce a UA, takže RK tam môže byť tiež. No a podobne ako na ostatných RK by som tu začal stavaním obchvatov miest (Prešov, Levoča, Poprad, Svit), tak ako sa to robí na R2.

DrX

PS: Keďže mnohí ľudia majú skreslené vnímanie vzdialeností, pripomeniem, že Budapešť a Krakov sú z KE/východu vzdialené len zhurba 260km a sú to dôležité Európske mestá, zatiaľčo BA ja vzdialená 400 km (460 po D1). Hranice vstupom do EU padli, a po prijatí eura v SK, PL a HU bude pre východniara len veľmi málo nebyrokratických dôvodov cestovať do BA (zvlášť po D1 Smile, dôležitý bude rozvoj v smere na metropoly na severe a na juhu.

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]


Replies:


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.