[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement:
Programming and providing support for this service has been a labor
of love since 1997. We are one of the few services online who values our users'
privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your
privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket
to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we
also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.
Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your
contribution is not tax-deductible.)
PayPal Acct:
Feedback:
Donate to VoyForums (PayPal):
| Tue, 19/05/26 9:01 |
[ Login ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search |
Check update time
| Archives: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, [9], 10 ]
|
Replies:
[> Subject: katoen, linnen en viscose is ook goed, volgens Dylon (verffabrikant), zie rest vd tekst
|
Author:
David
[ Edit | View ]
|
Date Posted: Tue, 20/01/04 17:47
GEBRUIKSAANWIJZING DYLON KLEURVASTE VERF VOOR DE WASAUTOMAATMETHODE
Met Dylon Kleurvaste Verf voor de wasautomaat krijgt u blijvende kleuren die niet doorlopen of afgeven.
De verf is speciaal ontwikkeld voor gebruik in de meeste (trommel) wasautomaten. Niet geschikt voor gebruik in wasserette machines. Verven is niet schadelijk voor de wasautomaat als u deze gebruiksaanwijzing volgt.
HET WEEFSEL: Geschikt voor het verven van: katoen, linnen en viscose. Op mengingen met polyester wordt een lichter kleurresultaat verkregen omdat puur synthetische weefsels deze verf niet opnemen.
DE KLEUR:
Het uiteindelijke kleurresultaat is afhankelijk van:
De oorspronkelijke kleur van het materiaal. Dylon Kleurvaste Verf kan ook worden gebruikt op gekleurde stoffen. Maar denk aan de meng-regels: blauwe verf op gele stof geeft groen, enz. Het verven van bedrukte stoffen zal de motieven niet bedekken maar het kan wel de kleur veranderen.
Het type weefsel dat u verft. (Zie ook HET WEEFSEL.)
De hoeveelheid drooggewogen stof. De kleur van de verpakking komt ongeveer overeen met het kleur- resultaat dat u bereikt indien u 500 gr. drooggewogen witte katoen verft.
Grotere (tot 1250 gr.) hoeveelheden stof geven een lichter/ander kleurresultaat.
BELANGRIJKE TIPS
Vlekken, verschoten delen en chloorvlekken enz. worden door het verven niet bedekt en blijven dus zichtbaar.
Stoffen met een speciale finish, zoals: waterafstotend, dry clean only enz. kunnen niet worden geverfd omdat de finish het absorberen van de verf belet.
Sommige artikelen kunnen polyester stiksels bevatten. Deze zullen niet aanverven.
Gebruik nooit het spaar (economisch)- of het halve laadprogramma.
Verf nooit meer dan de helft van de maximum wasautomaatcapaciteit.
Gebruik altijd een volledige verpakking.
Voor grotere hoeveelheden stof kunt u meerdere verpakkingen gebruiken. U hoeft slechts 500 gr. zout toe te voegen, ongeacht het aantal verpakkingen verf.
Na het verfproces de eventueel achtergebleven verfresten verwijderen door de wasautomaat zonder textiel nogmaals te laten draaien op 95°C. onder toevoeging van een kopje waspoeder.
De rubberen rand en - plooi, na de verfbehandeling, goed schoonmaken met een oude doek.
GEBRUIKSAANWIJZING
Draag rubberen handschoenen.
Bepaal het droge gewicht. Goed wassen, zelfs nieuwe artikelen, om soms niet zichtbare vlekken of appret te verwijderen. Vochtig laten.
Ledig de gehele inhoud van de verpakking in de trommel van de wasmachine. (niet in het zeepbakje)
Voeg 500 gr. zout toe, zodanig, dat de plek waar het verfpoeder werd gestrooid volledig wordt bedekt.
Doe het nog vochtige artikel niet gevouwen in de trommel.
Stel de wasautomaat in op het bontwas programma van 60°C. zonder voorwas.
Wanneer het volledige programma is geëindigd, op gebruikelijke wijze uw waspoeder toevoegen en het artikel op de maximale aanbevolen temperatuur nawassen. Als deze temperatuur lager is dan 95°C., verwijder dan na het wassen het artikel en laat de wasautomaat nogmaals met waspoeder op 95°C. draaien om er zeker van te zijn dat er geen verfresten in de wasautomaat zijn achtergebleven. Zie ook BELANGRIJKE TIPS.
Uit de zon en buiten het bereik van een directe warmtebron laten drogen. Het artikel is dan kleurvast. Wanneer het niet op 95°C. is nagewassen, dan raden wij u aan, de eerste paar wasbehandelingen het artikel apart te wassen om overtollige verfdeeltjes te verwijderen.
Voor aanvullende informatie kunt u emailen met de Dylon Consumenten Service info@dylon.nl of bel 033-2451024.
|
|
Forum timezone: GMT+1 VF Version: 3.00b, ConfDB: Before posting please read our privacy policy. VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems. Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.
|
|
|