Author:
Silkki
[ Edit | View ]
|
Date Posted: 03:45:16 10/29/04 Fri
>Myönnettäköön, että koin muutamia hätkähdyttävän
>yllättäviä ja hiukan iloisiakin yllätyksiä(yllättävä
>yllätys... hyvin keksitty.. =P)esim Puolassa ja
>Baltian maissa...
Suurin yllätys, mitä mä olen kokenut itä-Euroopassa, oli reilillä tsekkiläiet pussilakanat. Siis niissä oli toisessa päässä kädenreiät, kuten suomalaisissa pussilakanoissa, mutta se isompikin aukko sattu olemaan samassa päässä. Siis ne pussilakanat oli toisesta päästä kiinni, ja toisessa päässä oli sekä kädenreiät, että peitonpujotusreikä. Kyllä vähän aikaa tuijotettiin niitä pussilakanoita ja yritettiin miettiä sitä logiikkaa. Ei keksitty.
>Mistä juurista? Et ole puhunut mitään mistää
>juurista???
Porkkanalla on juuret ja lantulla on juuret (ne onkin juureksia) ja puilla ja kukillakin on juuret. Nytpä olen :P
Mutta jos nyt siis ollaan ihan kunnolla (?), niin mun äiti on siis syntynyt Virossa, ja muuttanut sieltä Suomeen joskus 18-vuotiaana. Joten minä olen puoliksi virolainen=itäeurooppalainen.
>Kuten sanoin, köyhempi kulttuuri... Okei, ei nää
>teekkarit meitä tänne oikeesti haluais, eikä me aina
>niitä jaksettais. Kun pointti tuntuu olevan se, että
>teekkari-miehet, haluu kati-naisia, kati-naiset ei
>halua teekkari-miehiä, kati-miehet haluaa kans
>kati-naisia, kati-naiset ei useimmin halua kati-miehiä
>ja teekkari-naiset... no... ei ole teekkari-naisia...
>=)
Heh. Kyllä mä voisin halutakin teekkarimiehen, jos se olis tarpeeksi nörtti :P Mieluummin ainakin kuin kauppatieteilijän :D (Siis olettaen, että olisin vapaa.)
>Teidän naisten puheista taas ei ikinä ota selvää, että
>tarkotatteko te nyt tällä kertaa oikeesti mitä
>sanotte, vai mitä! Paras on tää kysymys; "Onks kaikki
>kunnossa?" Oli vastaus teiltä mikä tahansa, niin mies
>toimii joka tapauksessa väärin.
Hmm..Oletko sä vakoillut meidän suhdetta? :D
>Ja jos nainen vastaa
>tuohon joo, niin mies olettaa naisen tarkoittavan
>sitä, eikä: "ei, mutta haluan että utelet lisää, mutta
>et liian selvästi, vaan olet huolestunut, mutta et
>holhoava ja ..." Got the point? *hymyilee olevasti
>pilke silmäkulmassa*
(No niin, Tapani rakas, tota se tarkottaa! En olis ite osannu paremmin selittää :D Joten muista seuraavan kerran :P)
Toi tulkkaus oli aivan erinomainen. En ole itekään ajatellu sitä noin tarkkaan, mutta noinhan se menee.
>Juu, alan katsomaan conania... Palaillaan Silkki!
Juu, minä yritän keksiä jotain tekemistä puoli neljään asti, jolloin voin lähteä juna-asemalle haniani vastaan ja sitten sinne Halloween-pippaloihin.
|