VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 12[3]4 ]
Subject: Elkee valittako...


Author:
Leakim
[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]
Date Posted: 01:15:47 03/06/03 Thu
In reply to: Errant Knight 's message, "Re: Nyt kaupoissa!" on 07:33:18 12/15/02 Sun

Mitä mä ainakin olen kattonu, ni meillä ei edes ole englanninkielisenä kyseistä teossarjaa... Ja olen saanut vasta luettua 15.osan... Joten ne jotka menevät jo kaheksannessa englanninkielisessä osassa voivat mun puolesta pitää turpansa kiinni, jos ei löydy. Hyvä jos kirjottaja itekkään on saanu vielä niin pitkälle. Vois se äijä kylä kohta lopettaa... Koko kirjasarja on aika lailla puuduttavaa.. Liikaa kappaleita jotka ei palvele juonta vielä mitenkään parin seuraavankaan kirjan aikana, ja kirjastoihminen, joka lukee osia aika välillä kuukausia, ei musita enää mitään edellisistä. Hiukan liian pitkäveteinen, mutta toisaalta haluan lukea Tarmon Gaidonista, joten pakko vaan jaksaa... =(

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Replies:
[> [> [> [> Subject: Re: Elkee valittako...


Author:
Silkki
[ Edit | View ]

Date Posted: 08:28:18 03/11/03 Tue

Aivan...Kirjottajalta ilmestyny kymmenes kirja (jonka muuten näin tässä kerran kovakantisena Suomalaisessa), eikä loppua näy..Tätä menoa mä saan ehkä lukea Tarmon Gaidonista joskus eläkepäivinäni. Tosin siihen mennessä olen luultavasti unohtanut jo, mistä kaikki alkoi. Alkaa painua jo nyt pahasti hämärän peittoon noi ensimmäiset osat.
[> [> [> [> [> Subject: niinpä


Author:
Leakim
[ Edit | View ]

Date Posted: 01:03:26 03/12/03 Wed

Luin ihan huvikseni pätkän ensimmäisestä osasta, ihan alusta. Olin muistanut, että Lews Therin Telamonin kanssa olis siinä alussa chätänny Ishamael, mut ei, se oli joku ihan outo nimi, josta en omasta mielestäni koskaan ollu kuullu. Sit jotain pätkiä muutenkin painu hämärän peittoon... Esim. mitä tapahtu Rhuideanissa, missä Asmodean on nyt, miks LAnfear hyökkäsi Randin kimppuun ja miksi Moirean kuoli ja missä tää tapahtu... JA mitä kaikkea tapahtu ennen Falmea jne. Liian pitkä, mutta koukkuun on jäänyt. Kirjailija sais tosin jaaritella vähemmän ja kerrata aina välillä, kun noin pitkää sarjaa on kirjottamassa.
[> [> [> [> [> [> Subject: chätänny...


Author:
Silkki
[ Edit | View ]

Date Posted: 06:21:17 03/13/03 Thu

>Luin ihan huvikseni pätkän ensimmäisestä osasta, ihan
>alusta. Olin muistanut, että Lews Therin Telamonin
>kanssa olis siinä alussa chätänny Ishamael, mut ei, se
>oli joku ihan outo nimi, josta en omasta mielestäni
>koskaan ollu kuullu.

Nyt mun päässä pyörii kuva Lews Therinistä ja jostakusta toisesta tietokoneilla chattailemassa jossain kississä tms...Kiitti vaan :).

" Seuraaaa!!11"42"1!! Oisko sexxyi kimmoi??1"21!?"

...
[> [> [> [> [> [> [> Subject: No voi sori!


Author:
Leakim
[ Edit | View ]

Date Posted: 02:46:43 03/14/03 Fri

Ei ollu tarkotus... Chättääminen vaan tuntu sopivalta sanalta... =)
[> [> [> [> [> [> [> [> Subject: Re: No voi sori!


Author:
Silkki
[ Edit | View ]

Date Posted: 06:19:41 03/14/03 Fri

>Ei ollu tarkotus... Chättääminen vaan tuntu sopivalta
>sanalta... =)
Et ikinäikinä saa anteeks :).
[> [> [> [> [> [> [> [> [> Subject: Kiitti!


Author:
Leakim
[ Edit | View ]

Date Posted: 00:29:44 03/18/03 Tue

En mäkään tykkää susta! =B (hih, uusi kielennäyttömerkki!)
[> [> [> [> [> [> [> [> [> Subject: :P


Author:
Silkki
[ Edit | View ]

Date Posted: 07:04:16 03/21/03 Fri

Tollon kaks kieltä! *osottaa epäkohteliaasti*


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT-8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.