Subject: help en steun het kbvv!!! |
Author:
anneke
|
[
Next Thread |
Previous Thread |
Next Message |
Previous Message
]
Date Posted: 19:55:29 11/04/02 Mon
Author Host/IP: ncroes01.telenet-ops.be/213.224.83.166
Geachte ballet- & musicalliefhebber,
U heeft de afgelopen weken allicht al meer vernomen over de subsidieproblemen die het Ballet van Vlaanderen boven het hoofd hangen. 640 000 EURO (26 miljoen BEF) minder, het is een hele hap die zomaar van de ene dag op de andere verdwijnt. Dit zal uiteraard gevolgen hebben, zowel voor het personeelsbestand als voor het aantal producties. Maar, let wel, nog niets is definitief. De begroting 2003 van de Vlaamse Overheid is nog niet officieel goedgekeurd.
Het is dus het moment om van ons te laten horen. Daarom zijn wij zo vrij een klein ruggensteuntje te vragen aan de echte fans. Gewoon massaal de brievenbussen van cultuurminister Van Grembergen, minister-president Dewael en/of minister vice-president Steve Stevaert bestoken zou al een eerste stap kunnen zijn. Ingesloten vindt u een kant en klare brief. Het enige wat wij u vragen is die te ondertekenen, in een gefrankeerde (0,42 EURO) briefomslag te steken en zo snel mogelijk te bussen. Het staat u geheel vrij één, twee of drie brieven te sturen. Beschouw deze brief ook als een kettingbrief en speel hem door aan vrienden en kennissen. Alle hulp is welkom.
De adressen zijn:
Dhr. Paul Van Grembergen, E.Hullebroeckstraat 14, 9940 Ertvelde.
Dhr. Patrick Dewael, Linderstraat 62, 3700 Tongeren.
Dhr. Steve Stevaert, Minderbroedersstraat 13, 3500 Hasselt.
Alle kleintjes kunnen nu helpen. Wij zouden u zeer erkentelijk zijn voor uw steun.
Via deze weg willen wij meteen ook onze oprechte dankbaarheid betuigen voor alle steunbetuigingen die we reeds ontvingen.
Vriendelijke groeten,
de brief::
Mijnheer de minister,
Ik ben de afgelopen weken meermaals met ontzetting geslagen geweest. Wat ik allemaal hoorde en las tartte alle verbeelding: "Moeten met overheidsgeld musicals gemaakt worden?", "Klassiek ballet in Vlaanderen in vraag gesteld!", "Koninklijk Ballet van Vlaanderen enige slachtoffer van cultuurbesparingen" en nog meer van dat.
Al jaren word ik elke keer opnieuw door enthousiaste medewerkers ontvangen in het theater van het KBvV in Antwerpen. Het is het enige productiehuis in Vlaanderen, zelfs in België, dat nog klassieke balletten en echte pareltjes van musicals op de scène brengt. Dit is wat de ware liefhebber bekoort, veeleer dan de megaspektakels in betonnen showtempels uit binnen- en buitenland. Artisticiteit, vakkennis en toewijding zijn bij het KBvV nog waardevolle begrippen. Ook in het buitenland is de uitstraling groot.
Moet dit allemaal in één pennentrek verdwijnen? Mag ons land niet één klassiek ballet-
gezelschap hebben? Worden musicals met inhoud verboden?
Sorry, mijnheer de minister, maar dit kan dus gewoon niet. Ik hoop dat de boodschap duidelijk is en dat ik en velen van mijn geestesgenoten ook in de toekomst nog van culturele diversiteit kunnen genieten in Vlaanderen.
Alvast dank voor uw aandacht.
Met vriendelijke groeten,
[
Next Thread |
Previous Thread |
Next Message |
Previous Message
]
| |