Subject: Takk for meg |
Author:
BarbraBush
|
[
Next Thread |
Previous Thread |
Next Message |
Previous Message
]
Date Posted: 13:28:46 05/02/02 Thu
Jepp, da var min president periode i NB over. Det kom vel kanskje som et sjokk på enkelte av dere, men på dem som jeg har hatt mye kontakt med i guildet i det siste var det ikke den største overaskelsen kan jeg tenke meg til.
Hvorfor trakk jeg meg?
I det siste har det foregått mye rart i guildet. Ting som overhodet ikke hadde skjedd hvis folk hadde giddet og lese forumet eller følge med på det som blir sagt på guild kanalen. Men majoriteten av NB's medlemmer er utrolig egosentriske. Legger man ut en beskjed hvor man forventer et svar så kommer det i stedet et item, noen som vil teame, trenger penger til yalm osv.
I tillegg til dette har det kommet inn klager på folk i guildet for kiste pirateri i missions. Det er noen få som tydeligvis synes det er viktigere å få alle kistene i missionet, enn hva det er å klare selve missionet virker det som.
Den siste uken har det ikke vært noe hyggelig å sitte som president i NB i det hele tatt. Det har blitt pratet om medlemmer av guildet på leder chatten. (negativt, person referanser til 4 av guildets medlemmer har blitt lagt ut der). 1 positiv referanse ble lagt ut oxo (Wrangleline for wrangling og buffing). Hun fikk skryt av andre ledere, og det var morsomt.
Dem to som ble verva inn i guildet før dem nådde lvl 50 skapte en furore blant medlemmer som jeg ikke trodde var mulig. Hele kvelden gikk til å prate med folk som var sinte fordi man driver forsjells behandling i NB. Ikke gikk det å få dem til å forstå at det hele berodde på en missforståelse, og at dem det gjaldt ikke var med i NB lengre.
Gårdagen.... Hvordan er det mulig at en slik fillesak i det hele tatt kommer opp på guild kanalen? Der og da satt jeg i et møte med nøytrale folk som ville starte opp en nøytral fraksjon av NB. Det møtet fikk en brå slutt. Plutselig begynte det å hagle inn med meldinger fra folk som truet med å forlate guildet...folk som lurte på hvorfor jeg ikke gjorde noe.....folk som krevde andre kicka.... og dem som krevde ny ledelse.
Ny ledelse har dere fått, selv om det ikke ble dem jeg hadde sett som arvtakere etter meg.(junglejim, Doppiafaccia eller gammern). En av dem ville vært den perfekte presidenten for NB, og kanskje spesiellt Gammern. Det var et stort tap for NB at han trakk seg.
Jeg har hele tiden ment at det beste for NB ville være å dele guildet i to når vi fikk et visst antall over lvl 100. Jeg tror jeg kan si med 100% sikkerhet at de siste dagers og ukers hendelser ikke ville ha skjedd hvis vi hadde fraksjonert guildet når vi først tenkte det.
Det er ikke forsent. Tror at man får et bedre guild for begge fraksjoner om man gjør det. Her er selvfølgelig lav lvl char. helt uenig. Det kan jeg godt forstå. Det er jo dem som nyter godt av alle items som legges ut på chatten. For dem ville det vært et slag i trynet hvis alle over lvl 100 forsvant, men på den annen side er det samtidig dem som gjør at man må dele opp guildet. Det er for det meste dem som driver med item, armour, penge og buffe mas. For enkelte har det vært opp mot 20 tells i timen fra folk som ville ha buffs eller penger. Det er ikke slik det skal være.
Nei, del guildet i to. 100+ og 99-. Det er bare i en liten overgangsperiode at folk vil merke noe forskjell. Etter 14 dager er alt tilbake til det normale for begge guildene. Høylvl guildet slipper pengemas og item mas, og lav lvl guildet kan konsentrere seg om å lvl slik at dem kan bli tatt opp i lvl 100+ guildet.
Da vil folk kanskje konsentrere seg om EN karakter oxo, og ikke slik som nå at enkelte har opp til 4 forskjellige char. i guildet. Når aldri lvl 100 da.
Take care alle sammen.
Det har vært morro og bli kjent med dere.
Takk for meg
BarbraBush
[
Next Thread |
Previous Thread |
Next Message |
Previous Message
]
| |