VoyForums
GIVE FREE FOOD
www.TheHungerSite.com
-> Click Here <-
Fund Free Mammograms with a Click
www.TheBreastCancerSite.com
-> Click Here <-
Non-profit ad served by VoyForums...

VoyUser Login optional ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: [1] ]


賽馬,是我生活一部分
《冼馬田平常生活》日記


Subject Author Date
老冼之前被罰不值!Richard21:14:59 01/12/03 Sun
0係馬會網度capture左幾匹pp c229至c242 0既賽績,係度我會加上自己0既評語,同大家交流0下意見,先黎c229啦﹗(內文)冼仔01:34:47 01/11/03 Sat
C230---英國三歲馬,兩歲已跑七次,只贏D班賽,但曾在新市場賽事及兩歲二級賽入位,所以國際評分才會高到103分。在外地已用得不少,93分起步換言之要面對頂班馬或對二班馬負重,對三歲馬而言不利。冼仔23:31:28 01/11/03 Sat
《冼馬田賽馬習作》1月11日提供已更新 (NT)冼仔16:41:29 01/10/03 Fri
《冼馬田賽馬習作》1月8日提供已更新 (NT)冼仔17:59:31 01/07/03 Tue
馬田兄:可否講講你為何選精明大師?劍神11:22:31 01/02/03 Thu
樂馬(*)麻樂02:04:48 01/04/03 Sat
美國pp「領導者」聽日會跑尾場,呢隻馬只贏過處女馬賽,竟評84分﹗評磅員唔會因為隻馬係by storm cat就評高0的分下話?﹗ (NT)冼仔23:27:49 01/03/03 Fri
《冼馬田賽馬習作》1月4日提供已更新 (NT)冼仔23:32:53 01/02/03 Thu
事後孔明,「紅旗飛揚」2.5倍其實仍然好抵,抵過大部分2.5倍的大熱門 (NT)冼仔00:39:41 01/02/03 Thu
全新一輯麻樂論馬2003麻樂01:10:27 01/01/03 Wed
1/1/2003馬麻樂00:05:37 01/01/03 Wed
《冼馬田賽馬習作》1月1日提供已更新 (NT)冼仔14:13:18 12/31/02 Tue
上幾條trend冇乜人提過0既「快活人」0黎喇。賽績背景與「兒童樂」有點近似,分別是一匹為法國馬,另一匹為愛爾蘭馬。 (NT)冼仔19:17:46 12/30/02 Mon
大家最鍾意邊隻馬呢? (NT)BILL00:44:08 12/22/02 Sun
也許將打比的年齡限制由四歲轉為三歲技術上難行。但我認為現在既然有那麼多三歲高班馬,馬會不妨多搞一些純三歲的級制賽,像以前的沙田銀瓶由三歲馬跑一哩其實是不錯的安排,但近年馬會為了避免出現冷場而將之改為舊馬短途讓賽,於是三歲馬除了《新馬短途錦標》及《沙田新星錦標》挑戰一些四歲自購馬之外已別無選擇,並不是好事。 (NT)冼仔23:51:37 12/29/02 Sun
得啖笑的所謂口訣~~~BILL21:28:12 12/29/02 Sun
其實馬會有沒有辦法將香港打比由4yo only to 3yo呢?? 雖然這會做成很多問題, (如實行第一年內有兩個打比﹔香港不是育馬國家, 沒有那麼多3歲好馬﹔ 南北半球馬成熟不一致,……..)﹐但係如果這個計劃能夠實行, 大部分馬主都會購買一些 yearling ,2yo PPG or 2yo PP﹐這應該可以提高賽事及馬匹水平. 此外﹐馬會還可以大輻度增加 2歲馬和長途賽事 (可參考日本), 這亦可將香港的賽馬模式改變, 迎合世界賽馬既趨勢。 (NT)Nicholas00:59:20 12/28/02 Sat
各位網友果然都係發燒到不得了既馬友,對進口自購馬既見解都非常獨到,佩服佩服!西門梁16:09:14 12/29/02 Sun
請問大家對今年的自購馬有甚麼評價?如草原奔騰,公正廉明,快活人,華山綠,即時勝,駿河等等.....隻隻唔係group 1 winner 就係經常同 Hawk wing, Rock of Gibraltar, High Chaparral,Century City等好馬跑, 點睇都值英國 group 2, 3 winner 水準, 希望大家可以分析一下, 因為似乎打比冠軍應在其中, 我尤其看好即時勝. (NT)Nicholas01:42:10 12/26/02 Thu
我認為閱讀同埋解讀pp0既海外賽績係好有參考價值,有助我地衡量pp0既底質,但係講真如果憑呢0的野去估計一隻pp在港的成就,確實係唔夠,馬匹來港後的進度如何更重要,例如「紅辣椒」如果我地單單信外地賽績已經輸死﹗所以我都幾認同Andy同Richard0既講法。今年暫時賽績最勁0既pp一定係「駿河」,但係成就係唔係最高?我有保留了。 (NT)冼仔22:52:33 12/27/02 Fri
如果要部署一隻馬跑葉森打跑..通常會點部署? (NT)BILL21:30:35 12/26/02 Thu
My views on PPsRichard00:26:14 12/27/02 Fri
麻樂論boxing day馬麻樂00:22:58 12/26/02 Thu
麻樂論馬麻樂00:43:33 12/21/02 Sat
我地講馬之城老編西門梁真犀利,呢篇按此行進入<新西蘭打比參賽馬匹及騎練簡介>就係佢寫架喇,大家可以睇0下冼仔14:15:13 12/24/02 Tue
《冼馬田賽馬習作》12月26日提供已更新 (NT)冼仔14:03:56 12/24/02 Tue
冼馬田兄,想請問你點知我個E-mail address? (NT)Andy20:15:21 12/23/02 Mon
祝大家聖誕快樂!!!! (NT)Nicholas11:19:54 12/24/02 Tue
各位朋友,我0係我果頁http://saintmartin1.bravepages.com度開左個chatroom,名為「冼仔交談室」,將會不定期搞一0的討論會之類,當係豊富0下個網頁又好乜都好啦﹗ (NT)冼馬田13:28:12 12/22/02 Sun
星期六有乜特別心水? (NT)冼仔23:26:38 12/19/02 Thu
私下認為評98分的「兒童樂」外地賽績更勝評101分的「草原奔騰」,不知大家有何看法? (NT)冼仔14:49:34 12/20/02 Fri
good tip where (NT)money03:20:57 12/20/02 Fri
近年D馬好難賭 (NT)今晚又輸04:19:32 12/19/02 Thu
麻樂論馬(國際蔡)(卓研之後)麻樂23:06:01 12/17/02 Tue
我見附近0的討論區到而家都仍然勁講國際賽,尤其是香港盃,唔知大家有乜睇法? (NT)冼仔00:53:40 12/17/02 Tue
五年前有誰記得?奔勝42倍1.47.2敗給威太子短頭(張相影好耐),奧運精神手法一樣(咁快5年,5年後又有誰記得我!)麻樂01:53:50 12/16/02 Mon
三刀王(10優點)麻樂10:01:21 12/15/02 Sun
恭喜!!!新版開張!!!對我來說,賽馬也是我的一部分。哈~ (NT)BILL18:55:47 11/28/02 Thu
香港有史以來第一匹國際一級賽盟主:更歡笑﹗ (NT)冼馬田14:05:18 12/15/02 Sun
香港短途錦標外隊馬筆記冼馬田15:53:46 12/12/02 Thu
怪不得馬田兄的名字熟口熟面,我想起了,.......講馬之城七大城主之一呢。 (NT)豐臣秀吉17:26:36 12/13/02 Fri
賭精兄,真係何方何地也見到你呢。原本有時想係波場過邊問你有乜心水,可惜在哪裡我只能打亂碼。冇計! (NT)豐臣秀吉15:35:46 12/12/02 Thu
"Magnificent 7 " writed by Bill.冼馬田16:18:58 12/09/02 Mon
香港瓶外隊馬筆記(內文)冼馬田15:49:25 12/12/02 Thu
黑底綠字,令人刺眼,不欲久留,如不改善,搵人睇都難 (NT)眼科醫生15:51:33 12/10/02 Tue
現在的畫面好好多喇! (NT)ck02:31:06 12/12/02 Thu
香港盃外隊馬筆記(內文)冼馬田14:43:36 12/06/02 Fri
國際賽初步睇,邊隻港馬有D機?劍神08:44:02 12/09/02 Mon
香港一哩錦標外隊馬筆記冼馬田19:08:57 12/08/02 Sun
恭喜洗馬田,勁中「國褲加強」!!!!!!!!!!!!!!! (NT)思力00:18:59 12/05/02 Thu
嘩!利害!果然北半球既留言版係利害過南半球!西門梁13:36:37 12/06/02 Fri
唔好淨係掛住o係度蒲,記得要出去見下人呀冼生...... (NT)小龍女11:40:04 12/06/02 Fri
呢個場幾好喎...老cal02:10:47 12/06/02 Fri
喂,原來呢度別有洞天呢!! 首背景音樂仲係我的最其中之一- - van halen,正! (NT)小龍女01:13:33 12/06/02 Fri
拍賣消息--世界紀錄BILL09:46:01 11/30/02 Sat
Nice StartRichard09:00:41 11/29/02 Fri
Main index ] [ Archives: [1] ]
[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT+8
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2017 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.