VoyForums
[ Show ]
Support VoyForums
[ Shrink ]
VoyForums Announcement: Programming and providing support for this service has been a labor of love since 1997. We are one of the few services online who values our users' privacy, and have never sold your information. We have even fought hard to defend your privacy in legal cases; however, we've done it with almost no financial support -- paying out of pocket to continue providing the service. Due to the issues imposed on us by advertisers, we also stopped hosting most ads on the forums many years ago. We hope you appreciate our efforts.

Show your support by donating any amount. (Note: We are still technically a for-profit company, so your contribution is not tax-deductible.) PayPal Acct: Feedback:

Donate to VoyForums (PayPal):

Login ] [ Contact Forum Admin ] [ Main index ] [ Post a new message ] [ Search | Check update time | Archives: 1[2] ]
Subject: Idoler...?


Author:
Volley Fan 1976
[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]
Date Posted: 10:50:05 10/08/02 Tue
Author Host/IP: davinci.ti.telenor.net/217.70.229.38

Tenkte jeg bare skulle komme med noen tanker. Leste at Ingunn mente at Jørre og Vegard er idoler for noen, men der er jeg litt usikker. For å være idoler for unge volleyballspillere så holder det ikke med sportslige resultater, man må også kunne "prestere" med GOD oppførsel på og utenfor banen og der har vel ikke disse 2 gutta vært særlig gode...
Jeg har all respekt for hva de har prestert av resultater, men jeg er en av mange som mener de bør oppføre seg mye bedre. Har sett dem i Oslo, Stavanger og litt innendørs og har ristet på hodet flere ganger.

Hvorfor er det slik at dersom dere har gode resultater så kommer reisebrevene fort inn, men dersom dere blir nr 9 og 17 så tar det litt tid ?

Hvorfor er det slik at når dere taper 1-2 så må du alltid "forklare" at dere vant 1.settet som resulterte i at dere var puljevinnere, slappet av litt og lot motstanderen inn i kampen igjen. Er dette proffesjonell holdning ?

Er det ikke på tide å slutte med krangling og heller fokusere på det positive. Dere og norsk volleyball er tjent med det.

Håper på raskere oppdateringer i fremtiden. Lykke til videre.

Volley Fan

[ Next Thread | Previous Thread | Next Message | Previous Message ]

Replies:
Subject Author Date
Re: Idoler...?Jørre02:07:21 10/09/02 Wed


[ Contact Forum Admin ]


Forum timezone: GMT+1
VF Version: 3.00b, ConfDB:
Before posting please read our privacy policy.
VoyForums(tm) is a Free Service from Voyager Info-Systems.
Copyright © 1998-2019 Voyager Info-Systems. All Rights Reserved.