| Subject: Meidän RAKKAAN PABLON muistolle |
Author:
Minttu ja Lauri
|
[
Next Thread |
Previous Thread |
Next Message |
Previous Message
]
Date Posted: 01:56:23 08/04/04 Wed
Author Host/IP: kone1.evl.fi/195.236.222.1
Meidän koti on nyt tyhjä ja hiljainen, Pablon jättämää tilaa ei täytä mikään. Suru ja ikävä tuntuvat nyt pohjattomilta ja liian suurilta kahden ihmisen kannettaviksi. Pablo on ollut elämämme keskipiste melkein 4 vuotta, onnellista koiranelämää pursuava keskipiste :)
Nyt sydämessä on kuitenkin rauha ja levollisuus tekemästämme päätöksestä, vaikkakin päällimmäisenä on tällä hetkellä IKÄVÄ. Ikävöimme rauhassa, se ei ole vaarallista, se vain tekee kipeää.
Tunnemme suurta kiitollisuutta siitä, että saimme pitää Pabloa nämä vuodet. Opimme äärettömän paljon, olemme nyt aivan eri ihmisiä kuin pikku-Pablon vallatessa kotimme ja elämämme. Kaikki on kuitenkin vain lainassa meillä täällä maailmassa, mutta luopuminen on tyrmäävän raskasta.
Ei kuulu tassujen tepsutusta,
ei kukaan hauku oravia,
ei kaiva kuoppia nurmikkoon,
ei pureskele luuta kuolan valuessa matolle,
ei tunge kuonoansa kauppakassiin,
ei kukaan riennä paikalle ruokakupin kalahtaessa,
ei kukaan puske päätänsä itsepäisesti syliin sohvalla,
ei vastaanota häntä heiluen ja suukotellen,
ja mikä pahinta
- ei tömähdä huokaisten illalla makuuhuoneemme oven taakse vartiopaikalle nukkumaan, untamme vartioimaan...
Kiitämme Manea ja Tessaa TÄYDESTÄ SYDÄMESTÄMME tästä hurmurista ja kaikesta siitä tuesta, jonka olemme teiltä saaneet - aivan erityisesti tällä viikolla! Olette todellisia Rottweilerkasvattajia!!! Saatte olla ylpeitä itsestänne. Kiitämme myös yhtä TÄYDESTÄ SYDÄMESTÄMME Minnaa ja Jania tuestanne Pablon kanssa ja muistamme teitä omassa tilanteessanne. Samalla tietysti suuret onnentoivotukset SM-koitokseen!!
Lämmöllä ja kaipauksella,
Minttu ja Lauri
[
Next Thread |
Previous Thread |
Next Message |
Previous Message
]
| |